Dar Młodzieży zacumował w Gdańsku. Zobacz nasze zdjęcia

Po powrocie z regat The Tall Ship Races Dar Młodzieży zacumował tym razem nie w Gdyni, ale w Gdańsku przy Centrum Offshore. W Gdańsku czeka go dwutygodniowy serwis.W kolejny rejs wypłynie 20 sierpnia. Zobacz nasze zdjęcia z Nabrzeża Wisłoujście.
07.08.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
żaglowiec przy nabrzeżu
Dar Młodzieży zacumował przy Centrum Offshore w Gdańsku
fot. Piotr Wittman/gdansk.pl

Dar Młodzieży wrócił właśnie ze Szczecina, gdzie wziął udział w regatach The Tall Ship Races. Tym razem jednak nie zacumował w porcie macierzystym, czyli w Gdyni przy Skwerze Kościuszki. 

Przypłynął do Gdańska i cumuje przy Centrum Offshore (Nabrzeże Wisłoujście, ul. Roberta de Plelo 20). Jak podaje portal gospodarkamorska.pl, pierwotnie żaglowiec miał od od 7 do 12 sierpnia przebywać w niemieckim Rostocku, a następnie, od 17 do 21 sierpnia w Gdyni.

Harmonogram rejsów się jednak zmienił. Dar Młodzieży przypłynął do Gdańska, skąd wyjdzie 20 sierpnia, a 17 września powróci do Gdyni. W naszym mieście czeka go dwutygodniowy serwis. Na pokładzie Daru Młodzieży trwały prace porządkowe, czyszczenie, wynoszenie śmieci.  

żaglowiec przy nabrzeżu
Dar Młodzieży widziany z drona
fot. Piotr Wittman/gdansk.pl

Przypomnijmy, że trzymasztowa fregata Dar Młodzieży to żaglowiec szkolny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Kontynuuje tradycję dwóch słynnych  poprzedników: „Lwowa” – żaglowca lat pionierskich, kiedy to jeszcze Tczew był siedzibą Szkoły Morskiej  i „Daru Pomorza” – „białej fregaty”, służącej szkoleniu kadr morskich dla biało-czerwonej bandery w latach 1930 – 1982.

„Dar Młodzieży” jest równocześnie pierwszym żaglowcem  zbudowanym w polskiej stoczni, według oryginalnego polskiego projektu, od podstaw jako żaglowa  jednostka szkolna.

Poniżej nasza galeria z cumowania Daru Młodzieży w Gdańsku 

 

 

TV

Artystyczne Podwale na 764. Jarmarku św. Dominika