• Start
  • Wiadomości
  • Ciekawe pomysły na edukację? Warto powalczyć o MINI Granty dla przedszkolaków i uczniów

Ciekawe pomysły na edukację? Warto powalczyć o MINI Granty dla przedszkolaków i uczniów

Warsztaty edukacyjne, prelekcje zaproszonych przez szkołę wyjątkowych gości, spacery z elementami nauki przez zabawę i inne nietypowe pomysły to inicjatywy edukacyjne, na realizację których można otrzymać MINI Granty. Fundacja Gdańska i miasto Gdańsk po raz drugi przyznaje mini granty wspierające edukację w szkołach. Chętni mają czas do 10 stycznia 2018 roku.
16.12.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

O MINI Granty mogą starać się przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. Nz Przedszkolaki z publicznego przedszkola nr 62 Kraina Bajek na Przymorzu

Cel drugiej edycji MINI Grantów "Gdańsk się uczy" to zaproszenie możliwie dużej grupy uczniów i nauczycieli do kreowania wydarzeń i inicjatyw edukacyjnych, których nie ma w standardowym programie nauczania. Projekt promuje nietypowe pomysły jak warsztaty edukacyjne, spotkania z wyjatkowymi osobami, organizowanie w szkole ciekawych i niebanalnych wydarzeń.

W grudniu 2017 roku wystartowała kolejna edycja MINI Grantów, w tym roku ponownie uczniowie gdańskich szkół i przedszkoli mają okazję otrzymać finansowe wsparcie na realizację swoich edukacyjnych pomysłów. Pomysły można zgłaszać do 10 stycznia 2018.

Projekt zakłada realizację takich działań jak warsztaty edukacyjne, prelekcje zaproszonych przez szkołę wyjątkowych gości, czy spacery z elementami nauki poprzez zabawę oraz wiele innych pomysłów, zaproponowanych przez wnioskodawców.

Każdy projekt ma szansę na 500 zł dofinansowania. Zaplanowano sfinansowanie 44 projektów o łącznej wartości 22 000 zł. Nabór wniosków rozpoczął się 14 grudnia 2017 roku i potrwa do 10 stycznia 2018 roku (do godz. 16:00). Wyniki zostaną ogłoszone 19 stycznia 2018 roku. Zaś realizacja zwycięskich projektów odbędzie się od 22 do 28 stycznia 2018 roku.

MINI Granty Gdańsk się uczy są skierowane do dzieci z przedszkola i młodzieży szkolnej, którzy we współpracy ze swoimi nauczycielami mogą stworzyć i zrealizować swój projekt.

- Często takie działania to pierwsze kroki uczniów w realizacji własnych projektów. Zeszłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a pomysłowość wnioskodawców przekroczyła nasze oczekiwania – mówi Monika Orchowska z Fundacji Gdańskiej, koordynator projektu.

Zeszłoroczne inspiracje:

W pierwszej edycji odbyły się m.in. takie projekty jak:

  • Escape room – zaginiony naukowiec – w ramach którego uczniowie w specjalnie zaaranżowanej sali rozwiązywali zagadki, by odnaleźć ukryty klucz i wydostać się z pomieszczenia,

  • świetlicowa mydlarnia – gdzie blisko 120 uczniów brało udział w tworzeniu mydła z domowych produktów, robiło kwadratowe bańki,

  • jestem z Gdańska – tańczę – rozwijam się – podczas wielu wizyt w szkołach, na salach gimnastycznych organizowane były taneczne flash mob, zaś z nagranego materiału powstał teledysk,

  • Podróżowanie to nauka, to zabawa, to prawdziwy świat – czyli spotkanie z podróżniczą rodziną, która w rok podróży dookoła świata, zwiedziła 42 kraje. Spotkanie przepełnione było inspiracjami oraz pasją do zgłębiania ciekawości świata


– Mamy nadzieję, że obecna edycja przyniesie równie wiele ciekawych projektów, które wspólnie z Miastem Gdańsk będziemy mogli wesprzeć– dodaje Monika Orchowska.

Więcej informacji na stronie Fundacji Gdańskiej

TV

Kamienica przy Toruńskiej 27 odzyskała blask