• Start
  • Wiadomości
  • Chodzili z kijami - i to jak! Przełajowe Nordic Walking przy zbiorniku retencyjnym Jasień

Chodzili z kijami - i to jak! Przełajowe Nordic Walking przy zbiorniku retencyjnym Jasień

Nowa, bardziej terenowa, przełajowa trasa oraz start sztafet były nowościami, jakie Gdański Ośrodek Sportu wprowadził przy drugiej tegorocznej edycji zawodów Nordic Walking Gdańsk 2019. Uczestnicy rywalizowali w niedzielę, 4 sierpnia na pętli wytyczonej w pobliżu zbiornika retencyjnego Jasień.
04.08.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W zawodach uczestniczyły i panie, i panowie - w różnych grupach wiekowych. Jeszcze raz potwierdziło się, że tereny wokół gdańskich zbiorników retencyjnych, to znakomite miejsce dla sportu i rekreacji
W zawodach uczestniczyły i panie, i panowie - w różnych grupach wiekowych. Tereny wokół gdańskich zbiorników retencyjnych, to znakomite miejsce dla sportu i rekreacji
Gdański Ośrodek Sportu

 

W pierwszej, majowej odsłonie uczestnicy wystartowali na dwóch dystansach: 5 oraz 10 kilometrów. Tym razem formuła ścigania się została zmieniona i oprócz zawodów indywidualnych na dystansie 4,6 kilometra (dwie pętle po 2,3 km),  sympatycy nordic walking mogli wystartować w sztafetach. Czteroosobowe zespoły walczyły na trasie o długości 9,2 km (jedna pętla 2,3 km dla każdego). Oprócz możliwości udziału grup znajomych czy sztafet firmowych w sztafetach żeńskich, męskich i mieszanych, pojawiła się również kategoria rodzinna. Chętni mogli ponadto wystartować w zawodach zarówno indywidualnie jak i w sztafecie.

Na technicznej trasie o zmiennej nawierzchni w biegu indywidualnym najlepiej poradził sobie Adam Kuźmicz (Maszewko - Polipack Team GWE), który dystans niespełna 5 km pokonał w czasie 27 minut i 16 sekund. Drugie miejsce zajął Piotr Brzozowski (Sławno - Aktywni Postomino) z czasem 27,32 a trzeci był Rafał Toporek (Przodkowo - Lęborskie Lwy) z wynikiem 28,03.

 

Konkurencja była ostra, co świadczy jak popularnym sportem staje się nordic walking
Konkurencja była ostra, co świadczy jak popularnym sportem staje się nordic walking
Gdański Ośrodek Sportu

 

W kategorii kobiet najszybsza okazała się Wiktoria Naczk (Lębork - Lęborskie Lwy). Zaledwie 17-letnia zawodniczka potrzebowała na pokonanie starszych rywalek 30 minut i 43 sekundy. Jako druga minęła linię mety Katarzyna Owczarek (Kosakowo - Step By Step Trójmiasto) ze stratą 12 sekund do liderki (30,55), a miejsce na podium uzupełniła Małgorzata Badocha-Duda (Gdańsk - Elite Team) - 31,10.

W sztafecie mężczyzn najlepsza okazała się ekipa Błęktini NW Dziemiany w składzie: Michał Knitter, Patryk Kuśmierek, Jan Kuśmierek, Tomasz Knitter. Ich łączny czas na dystansie 9,2 km to 56,42. W sztafecie kobiet najszybsze (1:02,26) okazały się zawodniczki drużyny Lęborskie Lwy III: Anna Szymanowska, Grażyna Smarszcz, Maja Wenek, Wiktoria Naczk. W sztafecie mieszanej zwyciężył zespół Lęborskie Lwy I występujący w składzie: Wiktoria Naczk, Wiesła Smarszcz, Rafał Toporek, Leonard Naczk - 59,52. Kategorię trzyosobowych sztafet rodzinnych z czasem 49,23 wygrała drużyna Polipack Team GWE: Dominik Kuźmicz, Magdalena Kuźmicz, Adam Kuźmicz.

 

Zwycięstwo w takich zawodach - duża satysfakcja
Zwycięstwo w takich zawodach - duża satysfakcja
Gdański Ośrodek Sportu

 

Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy odlewany medal, o solidnym ciężarze który z pewnością był nagrodą za trudy rywalizacji. Po marszu zawodnicy mogli odpocząć w strefie relaksu przygotowanej przez Gdańskiego Wody, partnera zawodów.

 

  • Organizator: Gdański Ośrodek Sportu
  • Partner: Gdańskie Wody
  • Patronat medialny: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, gdansk.pl, chodzezkijami.pl

TV

Wieczór dla tramwaju widmo