W ramach inwestycji powstanie skatepark o wymiarach 19m x 24m - wykonany w technologii żelbetowej, w tym niecka typu „bowl” oraz sześć innych elementów specjalnego toru. Nowy obiekt zostanie oświetlony, dzięki czemu będzie można z niego bezpiecznie korzystać także po zapadnięciu zmroku. Zbudowana zostanie też sieć kanalizacji deszczowej, której rolą będzie odwodnienie wspomnianej niecki. W ramach prac zamontowane zostaną też kosze na śmieci i wykonane nowe nasadzenia.
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę na realizację tej inwestycji z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym „Mizan” Sławomir Ossowski. Koszt prac to 819 tys. złotych. Te powinny zakończyć się w czerwcu 2022 r.
Jar Wilanowska jest bardzo popularnym miejscem spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców, głównie dzielnicy Chełm. W jego okolicy wciąż budowane są kolejne osiedla, a chętnie przychodzą tu zarówno młode mamy z wózkami, jak i osoby starsze, niepełnosprawni czy rodziny ze starszymi dziećmi.
Miasto, przez kilka lat, zrealizowało w tym miejscu sporo inwestycji, które sprawiły, że miejsce to stało się atrakcyjnym punktem dla gdańszczan. Dla przykładu: w ramach projektu "Zagospodarowanie zespołu parkowo - rekreacyjnego Jar Wilanowska" pojawiły się tu kwietne łąki i nowe trawniki. Zbudowano ścieżki, po których można wygodnie spacerować i pobiegać, a także zainstalowano dodatkowe oświetlenie i monitoring, by było bezpieczniej. Na terenie jaru powstał skwer ze stawkiem, miejsce do ćwiczeń Tai Chi, place zabaw (w tym plac sprawnościowy i linowy), a nawet place sąsiedzkie, na których można spędzić czas ze znajomymi np. przy grillu. Jest też mała architektura, a więc: deszczochrony, ławki i kosze na śmieci. Wybudowano też budki lęgowe, domki dla owadów i karmniki dla ptaków.
Na terenie jaru, z budżetu miasta, sfinansowano też siłownię "pod chmurką" i plac zabaw dla najmłodszych. Ze środków Budżetu Obywatelskiego powstało boisko wielofunkcyjne, a w ramach projektu "Ochrona wód Zatoki Gdańskiej", wybudowano zbiornik retencyjny, który zagospodarowano na potrzeby lokalnej społeczności.