• Start
  • Wiadomości
  • Chcę być lepsza/y dla bliskich. Bezpłatne wsparcie antyprzemocowe

Chcę być lepsza/y dla bliskich. Sprawdź, gdzie po bezpłatne wsparcie antyprzemocowe

Mieszkanki i mieszkańcy Gdańska wykazujący zachowania przemocowe wobec bliskich, mogą uzyskać informacje o terapii oraz specjalistyczną pomoc m.in. psychologiczną i terapeutyczną, pod całodobowym numerem telefonu 58 511 01 21. Oferowane wsparcie jest bezpłatne.
13.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widzimy dwie dłonie na białym tle. Jedna dłoń jest zaciśnięta w pięść, a druga otwarta, wyciągnięta w geście powstrzymującym, symbolizującym sprzeciw wobec przemocy
Osoby wykazujące zachowania przemocowe mogą skorzystać w Gdańsku z bezpłatnego poradnictwa i wsparcia psychologicznego, oraz uczestniczyć w programie o charakterze korekcyjno-edukacyjnym
fot. Pixabay (Tumisu)

Szlachetni ludzie z organizacji pozarządowych. Posłuchaj o nich podcastu

Aby skorzystać ze wsparcia, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu Ośrodka Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie znajdującego się przy placu Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie: 58 511 01 21, lub napisać na adres e-mail: mopr-wsparcie@gdansk.gda.pl. Każdy potrzebujący otrzyma konkretną pomoc - przede wszystkim psychologiczną i terapeutyczną.

Na jakie wsparcie możesz liczyć?

Po konsultacji specjalistka lub specjalista Ośrodka Interwencji Kryzysowej skieruje osobę z problemem agresji wobec bliskich do udziału w odpowiednim pomocowym, profilaktycznym programie.

Potrzebujący mogą wziąć udział np. w psychologiczno-terapeutycznym, podczas którego prowadzący postara się zmotywować osoby z problemem przemocy do pracy nad zmianą postaw. Podpowie też m.in. jak radzić sobie z niepożądanymi emocjami, by nie doszło do sytuacji skrajnych.

W ramach tego programu odbywają się indywidualne oraz grupowe sesje z psychologiem. Mieszkanki i mieszkańcy mogą również wziąć udział w poradnictwie dotyczącym kontroli zachowań. To wsparcie w formie konsultacji indywidualnych. Specjalista poradzi m.in., jak łagodzić napięcia i rozmawiać z bliskimi tak, by ich nie ranić. Podpowie, jak poprawić, odbudować relacje w rodzinie.

Osoby wykazujące zachowania przemocowe mogą też uczestniczyć w programie o charakterze korekcyjno-edukacyjnym. Co istotne, działania terapeutyczne, pomocowe – m.in. ich zakres i czas trwania – są tak prowadzone, by były jak najbardziej skuteczne i przyniosły zamierzony efekt dla beneficjentów.

Doświadczasz przemocy lub jesteś jej świadkiem? Dzwoń do Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR

Pomoc także w języku ukraińskim

Bezpłatne wsparcie i terapia adresowane są też do uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy, którzy mają problem z zachowaniami agresywnymi. Dzwoniąc pod numer tel.: +48 508 293 279 (czynny od poniedziałku do soboty, w godz. 8.00 – 20.00) otrzymają oni pomoc w języku ukraińskim oraz wskazanie, gdzie i z jakiej oferty warto skorzystać.

Na zielonym tle plakatu widnieje napis w języku polskim i ukraińskim: Chcę być lepsza_y dla bliskich, ale...  oraz  Хочу бути добрішою_им до інших, але... . Plakat zawiera informacje kontaktowe dotyczące pomocy dla osób stosujących przemoc lub mających problem z kontrolą zachowań przemocowych, w tym numery telefonów oraz adres e-mail
mat. MOPR

Bądź po dobrej stronie

Proponowane, nieodpłatne wsparcie jest uruchomione w ramach długofalowej kampanii MOPR „Bądź po dobrej stronie. Chcę być lepsza/y dla bliskich”, przeciwdziałającej przemocy domowej. Ma ona charakter pomocowy, informacyjny i profilaktyczny oraz wpisuje się w kampanię społeczną „Gdańsk Miastem Równości”.

Szczegółowe wiadomości o prowadzonych działaniach, programach na rzecz mieszkanek, mieszkańców doświadczających społecznego problemu oraz o terapii dla osób wykazujących agresję, dostępne są również na stronie „Dom bez przemocy” gdańskiego MOPR.  

Oprac. AO

Gdańska Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych - wsparcie ekspertów

TV

Grand Prix Jarmarku Bożonarodzeniowego 2024 przyznane