• Start
  • Wiadomości
  • Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Nowy Port?

Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Nowy Port?

18 września rozpoczęło się głosowanie na pomysły zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które zostaną zrealizowane, decydują sami gdańszczanie. Głosy można oddawać do 2 października, zarówno na projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie. Jakie propozycje do BO złożono w Nowym Porcie? Sprawdźcie!
21.09.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Nowoporcianie zaproponowali w ramach BO 2018 budowę placu zabaw przy Parku Jordanowskim

"Odwodnienie ulicy Na Zaspę i położenie nowej warstwy bitumicznej na ulicy": Odwodnienie ulicy Na Zaspę wzdłuż IV LO oraz ulicy Wolności na fragmencie działki 146/3. Każdorazowe opady deszczu powodują zastoiny wodne, które przez brak kanalizacji deszczowej tworzą kałuże zalewające całą szerokość ulicy na niemal całym odcinku wskazanego terenu. Instalacja odwodnieniowa zostanie poprowadzona na terenie zielonym pomiędzy chodnikiem a płotem IV LO. Na odcinku od posesji 32B przy ulicy Na Zaspę do budynku przy ulicy Wolności 20A zostanie położona nowa nawierzchnia ulicy.

"NOWY Nowy Port - etap II": Projekt stanowi uzupełnienie prac wykonanych w roku 2016. Zakłada on: stworzenie ciągów pieszo-rowerowych pomiędzy budynkiem 17 i 19 po skosie, ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy placem z wiatą śmietnikową i pojemnikami do zbiórki selektywnej a narożnikami budynków nr 19 i 20, parking z płyt ażurowych na wysokości ściany szczytowej budynku nr 20, nowe nasadzenia między budynkami ul. Wyzwolenia 17, 19 i 21. Realizacja powyższych zadań pozytywnie wpłynie na poprawę komfortu życia mieszkańców, umożliwi atrakcyjniejsze aktywne spędzanie czasu dzieciom i młodzieży na świeżym powietrzu, a także pogłębi więzi sąsiedzkie.

"Plac zabaw dla dzieci przy Parku Jordanowskim w Nowym Porcie": Park, pomimo bardzo dobrej lokalizacji, nie jest w pełni wykorzystany. Jest świetnym miejscem aby można było aktywnie spędzić z naszymi pociechami czas na świeżym powietrzu. Plac zabaw w tym miejscu będzie doskonałym punktem docelowym spaceru, dzięki któremu ów spacer z rodziną dla dzieci będzie bardziej atrakcyjny. Warto pamiętać, iż place zabaw to miejsca, na których dzieci nie tylko rozwijają umiejętności ruchowe,
ale także wpływają na rozwój takich cech psychicznych jak: ambicja, wytrwałość, umiejętne współdziałanie w zespole i odpowiednie zachowanie się w trakcie współzawodnictwa. Mają również wpływ na takie cechy psychiczne jak samodzielność, śmiałość, pomysłowość, dokładność, zdyscyplinowanie, odwaga, wiara we własne siły, pewność siebie. Poza urządzeniami zabawowymi wykonana zostanie bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa, plac będzie ogrodzony, z ławkami dla opiekunów oraz piaskownicami.

"Aktywne spacery z wózkami (BuggyGym)": Organizacja aktywnych spacerów na terenie Dzielnicy Nowy Port - jednorazowo dla 10-15 rodziców i dzieci do 3 roku życia. Zajęcia mają na celu budowanie pozytywnych wzorców zdrowego i aktywnego stylu życia, ponadto wspierają aktywizację i integrację rodziców we wczesnym okresie rodzicielstwa. Zajęcia te polegają na ćwiczeniach fizycznych, które rodzic pod okiem instruktora wykonuje podczas spaceru, wykorzystując wózek, a także inne dostępne podczas spaceru przyrządy. Takie zajęcia ruchowe dają możliwość (przede wszystkim matce) wyjścia z domu i zaburzenia rutyny, w której nie zawsze czuje się ona komfortowo. Możliwość regularnego uczestniczenia w zajęciach oraz znalezienie się w gronie o podobnych problemach, pozwala na niwelację stresu towarzyszącemu opiece i wychowaniu małego dziecka. Ponadto zajęcia ruchowe przyczyniają się do poprawy formy oraz sylwetki, a tym samym do wzrostu pewności siebie oraz samozadowolenia. Taki stan ma pozytywny wpływ na dziecko oraz całą rodzinę. Zajęcia odbywałyby się na terenach zielonych przy Wisłoujściu.


Zasady głosowania:

  • każdemu głosującemu przysługuje maksymalnie 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekty ogólnomiejskie

  • można głosować na projekty z dowolnej dzielnicy

  • punktami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie pięć punktów jednemu projektowi, jak i po jednym punkcie na pięć projektów

  • głosowanie na projekty odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną

  • w każdej dzielnicy będzie dostępny punkt stacjonarny do głosowania

  • wyniki głosowania ogłoszone zostaną do 6 października 2017 r.


Więcej informacji o gdańskim Budżecie Obywatelskim znajdziecie tutaj. 



TV

Mniej bruku - więcej drzew!