• Start
  • Wiadomości
  • Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Młyniska?

Budżet Obywatelski 2018. Na jakie projekty można głosować w dzielnicy Młyniska?

Mija pierwszy tydzień głosowania na pomysły zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które zostaną zrealizowane, decydują sami gdańszczanie. Głosy można oddawać do 2 października, zarówno na projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie. Jakie propozycje do BO złożono w dzielnicy Młyniska? Sprawdźcie!
23.09.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Jednym z pomysłów do Budżetu Obywatelskiego na Młyniskach jest montaż stacji naprawy rowerów przy skrzyżowaniu ulic: Reja i Marynarki Polskiej

"Montaż stacji naprawy rowerów przy skrzyżowaniu ul. Mikołaja Reja - ul. Marynarki Polskiej": W ramach projektu zaproponowano, aby w pobliżu ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Marynarki Polskiej zrealizować budowę stacji naprawy rowerów oraz dodatkowo zamontować w ramach tej inwestycji jedną ławkę z oparciem w bezpośredniej bliskości tej stacji oraz ozdobić pozostały skrawek terenu elementami zieleni (wzbogacenie dodatkowym elementem zielonym typu trawa, krzew). Stacja rowerowa pozwoliłaby dokonać bieżących napraw rowerów, napompowania kół, sprawdzenia ciśnienia w oponach itp. Taki punkt na mapie rowerowej Trójmiasta z pewnością zwiększy atrakcyjność podróży rowerzystom udającym się w stronę Stadionu, morza oraz rejonów Dzielnicy Nowy Port. W obrębie terenu przewidzianego na w/w inwestycję znajduje się skrzyżowanie wyposażone w dwie kamery CCTV służące do podglądu wizyjnego, co powinno pozwolić na uniknięcie dewastacji planowanego w ramach tego projektu obiektu.

"Dzielnicowe Centrum Zabawy, Rekreacji i Wypoczynku": W ramach projektu na ogólnodostępnym terenie przy SP nr 69 w Gdańsku ( trawiasty teren o powierzchni 2 tys. mkw na dziedzińcu wewnętrznym szkoły) powstanie Centrum, które mieszkańcom dzielnicy da możliwość zabawy, rekreacji i wypoczynku w bezpiecznych warunkach. Dzięki tej inwestycji powstanie: najnowocześniejszy w Gdańsku plac zabaw wraz z bezpieczną nawierzchnią dla najmłodszych dzieci ( 2-10 lat) typu: Generał Zaruski, wiata osłaniająca przed słońcem i deszczem wraz z ławkami, urządzenia do rekreacji ruchowej dla najstarszych mieszkańców dzielnicy ale nie tylko, biblioteka plenerowa -ogólnodostępny całodzienny punkt wyposażeń ciekawych pozycji wydawniczych, stół do rozgrywek szachowych, ławko-leżaki, ogólnodostępny internet bezprzewodowy ( WI-FI), 2 kamery monitoringu wizyjnego, nowe nasadzenia drzewostanowe, czyniące z Centrum również osiedlową oazę zieleni. Projekt ma pełnić również rolę Wielopokoleniowego Plenerowego Centrum Integracji.

"Równy chodnik w drodze od przystanku": Dziurawe chodniki były do niedawna był znakiem rozpoznawczym Młynisk. W ostatnich latach wiele się zmieniło - powstały nowe chodniki, wyremontowano wiele starych. Jednak najważniejsza droga komunikacyjna dzielnicy - chodnik pomiędzy pawilonami na Marynarki Polskiej 132 ciągle straszy dziurami i wybojami! Pora to zmienić! Planujemy naprawę 80 m.b. chodnika pomiędzy pawilonami Reja 36 i 38 a Marynarki Polskiej 132, od Skweru Arkadiusza (Arama) Rybickiego do przejścia dla pieszych przy ul. Marynarki Polskiej. Dodatkowo w miarę posiadanych środków proponujemy posianie trawy i wykonanie drobnych nasadzeń na terenach zielonych umieszczonych przy pawilonach.

"Nasadzenie zieleni w miejscach wskazanych przez mieszkańców celem poprawy estetyki całej dzielnicy": Założeniem projektu jest uzupełnienie głównie brakującej zieleni wzdłuż rzeki Strzyża od skrzyżowania ulic Mikołaja Reja z Marynarki Polskiej po torowisko oraz niektórych punktów dzielnicy. Projekt określa lokalizację jedynie części terenów przeznaczonych na zasadzenia. Szczegółowa lokalizacja nasadzeń zostanie omówiona z mieszkańcami dzielnicy.

"Remont chodnika wzdłuż ul. M.Reja": Remont chodnika wzdłuż ul. M.Reja na odcinku od 32 do 24. Prace polegałyby na kontynuacji wymiany nawierzchni istniejącej, będącej w złym stanie technicznym, na nowe płytki chodnikowe. Chodnik ten jest ciągiem komunikacyjnym pomiędzy budynkami mieszkalnymi a punktami handlowo-usługowymi oraz stanowi dojście do komunikacji miejskiej na ul.Marynarki Polskiej. Obecnie płytki są w bardzo złym stanie. Nawierzchnia jest nierówna, z licznymi ubytkami i stanowi utrudnienie w poruszaniu się po niej dla mieszkańców dzielnicy.

"Utwardzenie terenów ziemnych przed śmietnikami bloków znajdujących się pomiędzy budynkami ul. Reja 28 i Reja 30": Projekt przewiduje utwardzenie terenu ziemnego znajdującego się przed śmietnikami należącymi do bloków leżących pomiędzy budynkami ul. Reja 28 i Reja 30. Nierówny teren piaszczysty jest bardzo uciążliwy szczególnie w porach deszczowych, kiedy to tworzą się w jego obrębie liczne rozlewiska i kałuże. Zrealizowanie niniejszego projektu poprawi zarówno estetykę terenu naszej dzielnicy, jak i pozytywnie wpłynie na warunki jego użytkowania.

"Monitoring ciągu pieszego do przystanku Gdańsk Politechnika (Bezpieczna Młyniska!)": Monitoring ciągu pieszego i uporządkowanie okolic nieczynnego przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej Gdańsk Nowe Szkoty tuż obok czynnego przystanku Gdańsk Politechnika jest kluczowym elementem dla zapewnienia nadzoru nad tym terenem oraz zbudowania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i uczestników ruchu pieszego. Czuwanie nad ich bezpieczeństwem jest podstawowym argumentem dla realizacji tego projektu, szczególnie w czasie trwania imprez masowych na Stadionie Energa, na które przybywają tysiące osób.
Niezbędne działania: wykonanie monitoringu okolic nieczynnego przystanku Szybkiej Kolei Miejskiej Gdańsk Nowe Szkoty tuż obok czynnego przystanku Gdańsk Politechnika z połączeniem do miejskiego centrum monitoringu, uzupełnienie oświetlenia oraz uporządkowanie zarośniętego terenu.

"Montaż słupków ochronnych wzdłuż ulicy Marynarki Polskiej (134, 138, 140)": W ramach projektu zaplanowano montaż barierek / słupków od skrzyżowania ulic Mikołaja Reja - Marynarki Polskiej w stronę węzła Kliniczna. Inwestycja pozwoli fizycznie oddzielić ruch samochodowy od pieszego / rowerowego zwiększając bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Odcinek wynosi około 170m. Słupki należy uwzględnić co około 1,5m, co daje około 110 słupków.

Zasady głosowania:

  • każdemu głosującemu przysługuje maksymalnie 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekty ogólnomiejskie

  • można głosować na projekty z dowolnej dzielnicy

  • punktami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie pięć punktów jednemu projektowi, jak i po jednym punkcie na pięć projektów

  • głosowanie na projekty odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną

  • w każdej dzielnicy będzie dostępny punkt stacjonarny do głosowania

  • wyniki głosowania ogłoszone zostaną do 6 października 2017 r.


Więcej o gdańskim Budżecie Obywateslkim znajdziecie tutaj. 

TV

Finał świątecznej akcji „Każdy może pomóc”. Wymarzone prezenty jadą do dzieci i seniorów