UCK obala mity. Chory na padaczkę może żyć normalnie, a wiedza najlepiej leczy ze strachu
Dla opiekunów rodzinnych, formalnych i dla wolontariuszy
Szkolenia skierowane są do trzech grup: opiekunów rodzinnych, opiekunów formalnych i do wolontariuszy. Dla każdej z nich przygotowano indywidualny plan szkolenia dotyczący najważniejszej problematyki i potrzebnych zagadnień. Szkolenia ruszają już w marcu 2023 roku, a poprowadzą je specjaliści od lat związani z Fundacją Hospicyjną. Terminy i godziny szkoleń ustalono tak, aby mogły z nich skorzystać również osoby pracujące. Szkolenia dla opiekunów rodzinnych odbędą się w dwóch terminach. Ze względu na trudności, z jakimi bardzo często borykają się opiekunowie rodzinni, kurs będzie odbywał się zarówno w wersji stacjonarnej, jak i zdalnej.
Bezpłatne obiady dla przedszkolaków i uczniów. Radni zmienili kryteria, sprawdź jak to załatwić
Więcej informacji oraz pełny plan szkolenia:
Szkolenia dla opiekunów rodzinnych
Szkolenia dla opiekunów formalnych
Frekwencja, egzamin i certyfikat
Zapisy na szkolenia trwają do zapełnienia ostatniego miejsca, a pierwsze zajęcia ruszają na początku marca. Po przebytym kursie uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a osoby, które wezmą udział w szkoleniach skierowanych do wolontariuszy i opiekunów formalnych, po zakończeniu kursu z co najmniej 90 proc. frekwencją i zdanym egzaminie, otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenia szkolenia.
Samobójstwa dzieci i młodzieży na Pomorzu. Interpelacja posłanek PO do Ministra Zdrowia
Gdzie odbędą się szkolenia?
Szkolenia będą odbywać się w sali konferencyjnej w budynku Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku znajdującym się przy ul. Kopernika 6. Liczba miejsc na każde szkolenie jest ograniczona do 15 osób, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Projekt skierowany jest do mieszkańców woj. pomorskiego.
Więcej informacji można uzyskać od koordynatorki projektu, Barbary Szynaki: b.szynaka@hospicja.pl. tel.: 728 352 098