Dostanie się na Wronią Górkę będzie na pewno wygodniejsze i bezpieczniejsze. W ramach inwestycji rozebrano dotychczasowe, i ułożono nowe schody prowadzące od ul. Wroniej. Wykonany zostanie również górny placyk z balustradą, gdzie pojawią się elementy tzw. małej architektury, głównie ławki i kosze na śmieci. Wykonane zostaną również nowe nawierzchnie, krawężniki i nasadzona zostanie dodatkowa zieleń. Nowe schody terenowe wykonywane są z płytek betonowych szarych o rozmiarze 50x50 cm. Wkrótce zamontowana zostanie tu także metalowa poręcz po środku schodów. Projekt zakłada także oczyszczenie i renowację istniejących murków kamiennych.
- Ułożona została już znaczna część nawierzchni schodów. Prace w tym zakresie są kontynuowane. Do wykonania pozostają jeszcze nawierzchnie na placu zlokalizowanym u szczytu schodów, wraz z małą architekturą - informuje Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która nadzoruje realizację tej inwestycji.
Inwestycja realizowana jest w ramach większego projektu: "Zagospodarowania terenu leśnego „Wronia Górka” w Gdańsku - etap I", który znalazł się w miejskim programie: "Rewaloryzacja zabytków sztuki ogrodowej i zagospodarowania zieleni w mieście".
Wykonawcą prac jest firma UNION INVEST Sp. z o.o. z Lipusza. Zgodnie z podpisaną umową prace potrwają do końca bieżącego roku, a ich koszt wyniesie około 300 tys. zł.
Na tym gdańskim wzniesieniu znajduje się ciekawy punkt widokowy. Widać stąd industrialną część Gdańska, w tym tereny stoczniowe i postoczniowe.
Punkt widokowy uroczyście otwarto wiosną 2017 r. w ramach projektu „Spojrzenie na Gdańsk”. Jest on realizowany przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, i polega na przywróceniu historycznych, zapomnianych widoków miasta oraz pokazaniu nowych, które powstają w naturalnym procesie rozwoju tkanki miejskiej.
Budowa nowych stopni to kolejna już inwestycja w tej okolicy. W ubiegłym roku zamontowano oświetlenie wokół siłowni zewnętrznej i placu zabaw przy Wroniej Górce w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.
Wcześniej, także dzięki środkom z BO, dzięki zaangażowaniu mieszkańców udało się zrealizować wspomnianą siłownię "pod chmurką" (BO 2016) i plac zabaw (BO 2017). Powstały one na terenie mocno zadrzewionym i w sąsiedztwie właśnie lasu komunalnego, nazywanego Wronią Górką.