Wsparcie dotyczy m.in. likwidacji utrudnień w transporcie, w poruszaniu się oraz w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym. Środki na realizację „Aktywnego samorządu” pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Aplikuj o pomoc poprzez platformę Systemu Obsługi Wsparcia
Gdańszczanki i gdańszczanie z niepełnosprawnością zainteresowani ofertą modułu I programu, powinni złożyć wnioski w sprawie wsparcia do gdańskiego MOPR. Najlepiej zrobić to elektronicznie, poprzez platformę Systemu Obsługi Wsparcia. To wygodna forma załatwienia formalności.
Istnieje możliwość złożenia wniosku osobiście w Wydziale Integracji i Rehabilitacji MOPR przy ul. K. Leczkowa 1A, 80-432 w Gdańsku, tel.: 58 320 53 48 lub drogą pocztową.
Jaka pomoc finansowa?
Program przewiduje pomoc finansową np.:
- dla osób ze stopniem niepełnosprawności, w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,
- w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (dla osób do 16 roku życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności), z dysfunkcją narządu ruchu,
- w uzyskaniu prawa jazdy dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją słuchu wymagającą korzystania z usług tłumacza języka migowego.
Więcej wiadomości o całej, tegorocznej ofercie „Aktywnego samorządu” dostępnych jest m.in. na portalu PFRON.