Trzy gole piłkarek AP Orlen Gdańsk w meczu z Medykiem Polomarket Konin

Gdańskie piłkarki w sobotę, 2 września, trzeci mecz tegorocznego sezonu ekstraligi rozgrywały na stadionie przy ul. Traugutta. Rywalkami były czterokrotne mistrzyni Polski z Medyk POLOmarket Konin. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem podopiecznych trenera Tomasza Borkowskiego 3:0. AP Orlen zajmuje czwarte miejsce w tabeli.
03.09.2023
Dwie piłkarki walczą o piłkę, po prawej w czarnym stroju na ziemi, piłka przy nodze
Piłkarki AP Orlen pewnie pokonały rywalki z Konina

Dwa gole do przerwy

Już w 4. minucie było 1:0 dla AP Orlen. Najpierw szybkie podania wymieniły między sobą Olga Mossombo i Tatiana Dabney, potem w polu karnym przez Victoria Osowska dograła do Clarissy Kirsch-Downes, która mocnym strzałem wykończyła akcję.

W 12. minucie na listę strzelców wpisała się pochodząca ze Stanów Zjednoczonych Tatiana Dabney. 2:0.

Cała pierwsza połowa należała do piłkarek z Gdańska. Zawodniczki wywiązywały się solidnie z zadań w defensywie, rządziły w środkowej strefie boiska. Nie ustawały również w działaniach ofensywnych. Niecelny strzał zaliczyła świetnie grająca Jolanta Siwińska oraz pokazująca wysoki poziom gry Olga Massombo. Dwa strzały piłkarek Medyka znakomicie obroniła Marta Michlewicz.

Piłkarki w czarnych strojach obejmują się tworząc koło
Gdańszczanki trzykrotnie cieszyły się ze zdobycia gola

Trzeci gol w doliczonym czasie

Druga połowa to również groźne ataki gospodyń, które zostały uwieńczone trzecim golem już w doliczonym czasie. W polu karnym świetnie zachowała się Klaudia Dymińska i to ona wpisała się na listę strzelców. 3:0.

– Widać było, że zespół to był dziś kolektyw, było zaangażowanie. Zagraliśmy bardzo skutecznie i wygraliśmy z niezłym, solidnym zespołem. Pewnie na siłę można by się przyczepić, że tych bramek dziś mogło być więcej, ale na tą chwilę jesteśmy bardzo zadowoleni z tego spotkania – mówił trener AP Orlen Gdańsk, Tomasz Borkowski. – Nowe zawodniczki bardzo dobrze się dogadują z zespołem, nie ma podziału w szatni. To już nie jest podział na zawodniczki polskie i zagraniczne, tylko robi się z tego team. Dzisiaj zagraniczne zawodniczki otworzyły wynik, ustawiły nam mecz. Dziewczyny grają w ataku, strzelają bramki. Myślę, że każdy mecz będzie pracował na ich korzyść.

Zespół AP Orlen Gdańsk po meczu z Medykiem POLOmarket Konin zajmuje czwarte miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi Kobiet. Kolejne spotkanie - derby Pomorza - 9 września na wyjeździe z Pogonią Dekpol Tczew.

Rusza budowa przejścia naziemnego przez Podwale Grodzkie. Jak będą przebiegać prace?