87. Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego o edukacji

Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego i Europejskie Centrum Solidarności zapraszają na 87. Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego. Rozmowa dotyczyć ma edukacji, a wezmą w niej udział Katarzyna Hall oraz Paweł Lęcki. Spotkanie poprowadzi redaktorka Małgorzata Gradkowska. Na stronie gdansk.pl nadamy transmisję z tego wydarzenia.
12.11.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Uczestniczki 87. Salonu Młodopolskiego (od lewej) Małgorzata Gradkowska i Katarzyna Hall
Uczestniczki 87. Salonu Młodopolskiego (od lewej) Małgorzata Gradkowska i Katarzyna Hall
fot. zawszepomorze.pl i Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Salon Młodopolski o edukacji

87. Salon Młodopolski odbędzie się 14 listopada (poniedziałek) godz. 18:00 w Europejskim Centrum Solidarności (biblioteka, 1 piętro). Wstęp jest wolny. Tym razem dyskusja dotyczyć będzie edukacji. Punktem wyjścia do rozmowy będzie najnowsza książka Katarzyny Hall pt. „Szkoła przyszłości. Jakich zmian potrzebujemy w edukacji?”. Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książki.

Wydarzenie będzie transmitowane online na stronie www.gdansk.pl oraz na profilach Facebook: Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego i ECS.

W których "ogólniakach" uczniowie robią największe postępy? Raport Centralnej Komisji Egzaminacyjnej 

Noty o uczestnikach Salonu

Katarzyna Hall - od 1989 r. inicjatorka tworzenia autorskich rozwiązań w edukacji, w latach 2006-2007 zastępczyni prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza ds. polityki społecznej, minister edukacji narodowej w pierwszym rządzie Donalda Tuska (2007–2011), posłanka na Sejm VII kadencji (2011–2015), od 2012 r. prezeska Stowarzyszenia Dobra Edukacja, które stawia sobie za cel wypracowywanie i upowszechnianie nowatorskich, efektywnych rozwiązań programowych i organizacyjnych, które służą dobrej edukacji, prowadzi 12 szkół i placówek oświatowych. Katarzyna Hall od 2016 r. jest dyrektorką prowadzonego przez Stowarzyszenie Instytutu Dobrej Edukacji.

Małgorzata Gradkowska - publicystka. Z wykształcenia polonistka i teatrolożka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, z pomorskimi mediami związana jest od 1995 roku. Swoją reporterską drogę zaczynała w „Głosie Wybrzeża”, by po stażu przejść do „Dziennika Bałtyckiego". Tam była reporterką, publicystką i wydawcą - redagowała piątkowy magazyn Rejsy, sobotni „Magazyn na weekend” oraz codzienne wydania gazety. W trakcie doświadczeń reporterskich była finalistką nagród dziennikarskich „Grand Press”. Od 1 grudnia 2021 roku jest publicystką i wydawcą nowego tygodnika „Zawsze Pomorze" oraz portalu www.zawszepomorze.pl. Zajmuje się problematyką edukacyjną i społeczną, uważnie i z niepokojem przygląda się zmianom, zachodzącym w oświacie.

Paweł Lęcki - nauczyciel języka polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Sopocie, felietonista i fotograf.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Narada obywatelska z prof. Adamem Bodnarem - co postanowili nastolatkowie i seniorzy? 

TV

W zoo zamieszkały dwa lemury