Bieg Westerplatte to impreza z niezwykłą tradycją, często z wyjątkową historią osób, które podejmują wysiłek przygotowania i pokonania dystansu 10 km. Limit uczestników na trasie biegu wynosi 3900 osób, więc nie ma na co czekać. Dlatego warto nie odkładać decyzji o starcie na ostatnią chwilę. Koszt rejestracji przez cały czas trwania zapisów wynosi 30 PLN.
Start imprezy odbędzie się w miejscu, gdzie wybuchła II Wojna Światowa, czyli zawodnicy ruszą spod Pomnika Obrońców Wybrzeża Września 1939 roku. Meta zlokalizowana będzie tam, skąd przyszła wolność, czyli przy Stoczni Gdańskiej i Europejskim Centrum Solidarności.
Po drodze do mety biegacze pokonają m.in. most Siennicki i kładkę nad Motławą. Sama meta znajdzie się na terenie Stoczni Gdańskiej, przy Europejskim Centrum Solidarności. Tam zaś na każdego, kto ukończy zawody, będzie czekał pamiątkowy, odlewany medal z miejscem na wygrawerowanie osiągniętego wyniku.
MAPA 57. BIEGU WESTERPLATTE (kliknij w mapę, aby powiększyć)
- Nie wyobrażam sobie sezonu biegowego bez Biegu Westerplatte. To obowiązkowa impreza w kalendarzu każdego biegacza, zwłaszcza mieszkańca Gdańska – mówi Agnieszka Kamińska, biegaczka z Trójmiasta.
W ubiegłorocznej imprezie Biegu Westerplatte wystartowała rekordowa liczba 3480 zawodników. Zwyciężył Sebastian Wąsicki z czasem 32 minuty i 24 sekundy. To było jego trzecie podium w tej imprezie. Wśród pań najszybsza była Andżelika Dzięgiel z wynikiem 35:06. Trasa 10‑kilometrowego biegu posiada atest PZLA.
Organizowany przez miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z Radiem Gdańsk bieg jest jednym z najpopularniejszych w Polsce.
Zapisy: formularz zgłoszeniowy
Zobacz film z 56. Biegu Westerplatte