• Start
  • Wiadomości
  • 50 komputerów trafiło do podopiecznych Domów dla Dzieci dzięki hojności dwóch firm

O pomoc warto poprosić. 50 komputerów trafiło do podopiecznych Domów dla Dzieci dzięki hojności dwóch firm

40 komputerów stacjonarnych i 10 laptopów - to nieoceniona pomoc, która trafiła do podopiecznych Domów dla Dzieci prowadzonych przez Gdańską Fundację Innowacji Społecznej. Wsparcie firm Lpp i PwC to przede wszystkim rozwiązanie dużego problemu, który zrodził się wraz z konieczność nauki on-line spowodowaną pandemią koronawirusa.
31.03.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
40 stacjonarnych i 10 laptopów - tyle komputerów podarowały firmy Lpp i PwC dla podopiecznych Domów dla Dzieci, by bez stresu mogli uczyć się on-line w czasie pandemii koronawirusa
40 stacjonarnych i 10 laptopów - tyle komputerów podarowały firmy Lpp i PwC dla podopiecznych Domów dla Dzieci, by bez stresu mogli uczyć się on-line w czasie pandemii koronawirusa
Mateusz Piernikarczyk/Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej

 

Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej - wyrównuje szanse i wspiera na drodze do lepszego życia. W 2018 roku obchodziła 10-lecie istnienia 

 

Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej prowadzi sześć Domów dla Dzieci znajdujących się na terenie Gdańska i Gdyni. To kameralne domy w których mieszkają dzieci oraz młodzież, które z różnych powodów nie mogą liczyć na opiekę i wsparcie rodziców. W domach podlegających GFIS dzieci mają takie same obowiązki, jak w domach rodzinnych - sprzątają, gotują posiłki, odrabiają lekcje. W każdym z domów mieszka czternaścioro dzieci, do dyspozycji mają jeden lub dwa komputery. Kiedy tradycyjne nauczanie zastąpiono lekcjami prowadzonymi w sieci, pojawił się duży problem. 

Mówi Marianna Wróblewska z Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej:

- Dotychczas mieliśmy taką zasadę, że komputer mieści się tylko w pomieszczeniu wspólnym, gdzie dostępne było jedno lub dwa stanowiska, ale nie więcej, żeby młodzi ludzie korzystali z komputerów w sposób bezpieczny i racjonalny. Zastała nas nowa sytuacja, której towarzyszyła nerwowość, bo dzieci muszą odrabiać lekcje. Podarowanie nam pięćdziesięciu komputerów to ogromna pomoc i przede wszystkim rozwiązanie wielkiego problemu, który wystąpił w naszych domach w sytuacji zdalnej edukacji. 

Wróblewscy - zamknęli dom dziecka, otworzyli hotel społecznie odpowiedzialny [SYLWETKA]

 

Marianna Wróblewska wzięła sprawy w swoje ręce i poprosiła o pomoc tych, którzy okazywali już wsparcie Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej. 

- Pozwoliłam sobie zadzwonić do dwóch firm, które wielokrotnie nas wspierały i od razu spotkałam się z bardzo pozytywną reakcją. Obie firmy przeszły na pracę zdalną, więc przygotowanie komputerów w ciągu kilku dni nie było proste. W piątek 27 marca wszystko zostało zamontowane. Ten tydzień edukacji rozpoczęliśmy komfortowo, bez stresu - dodaje Marianna Wróblewska.

 
Komputery, które do tej pory dostępne były wyłącznie we wspólnej przestrzeni, teraz trafią do sypialni dzieci
Komputery, które do tej pory dostępne były wyłącznie we wspólnej przestrzeni, teraz trafią do sypialni dzieci
Mateusz Piernikarczyk/Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej

 

Radość dzieci była podwójna, ponieważ czasy czekania w kolejce, by móc skorzystać z komputera, odeszły do lamusa. 

Komputery trafiły do sypialni dzieci, w związku z tym wprowadzamy nowe zasady korzystania, przez co ekscytacja dzieci jest bardzo duża.

"Zostań w domu i..." pokaż jaki masz pomysł na naukę. KONKURS - nagrody czekają

 

Ważny aspekt tej historii mówi o tym, że warto prosić o pomoc. Istnieje wiele instytucji, firm czy pojedynczych osób, mogą i chcą podzielić się tym, co mają. By jednak tak się stało, muszą wiedzieć, kto i jakiej pomocy potrzebuje. 

- Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej otrzymała od nas czterdzieści komputerów, ale telefon pani Marianny zainspirował nas do dalszego działania - mówi Patrycja Zbytniewska z firmy LPP. - Pomyśleliśmy, że skoro odezwała się jedna z fundacji, z którą współpracujemy na co dzień, to trzeba też skontaktować się z innymi partnerami, którzy prowadzą rodzinne domy dla dzieci, a których również wspieramy przy okazji innych naszych akcji.

Okazało się, że takich komputerów jest potrzebnych nie czterdzieści, a sto. To była szybka i bardzo sprawna akcja, którą udało nam się przeprowadzić w ciągu tygodnia. Cieszymy się, że nasi partnerzy odzywają się do nas, jak mają jakieś pomysły, problemy czy też mierzą się z wyzwaniami, a my możemy im pomóc się z nimi zmierzyć.

Także firma PwC ponownie pokazała, że można liczyć na jej wsparcie. 

- Współpracujemy z Gdańska Fundacją Innowacji Społecznej od wielu lat, pomoc wpisuje się w filozofię naszej firmy, dlatego nasze działania przekazania sprzętu zaplanowaliśmy nie tylko dla Gdańska, ale też dla innych placówek w Polsce. Łącznie podarujemy sto komputerów, które otrzymają fundacje i placówki edukacyjne - wyjaśnia Ewa Rojek z firmy PwC.  



50 komputerów trafiło do sześciu Domów dla Dzieci prowadzonych przez Gdańską Fundację Innowacji Społecznej
50 komputerów trafiło do sześciu Domów dla Dzieci prowadzonych przez Gdańską Fundację Innowacji Społecznej
Mateusz Piernikarczyk/Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej


300 obiadów na dobry początek. Wesprzyj akcję “Obiad dla medyka” i pomóż nie tylko pracownikom służby zdrowia

 

TV

Każdy może pomóc