Medal Prezydenta Rzeczypospolitej Polski za Długoletnią Służbę odebrali:
1. Jacek Juda
2. Elżbieta Płóciennik
3. Beata Rafalska-Kościelak
4. Halina Sobecka
Medale Prezydenta Miasta Gdańska odebrali:
1. Ewa Kwidzińska
2. Gabriela Urbanek
3. Aleksandra Kitowska
4. Jolanta Kołakowska
5. Sara Just
6. Marzena Kaźmierska
Medale Prezydenta Miasta Gdańska dla członków Rady Rynku Pracy otrzymali:
1. Jan Dela
2. Ludwik Jakubek
3. Jan Mionskowski
4. Stefan Skonieczny
5. Wojciech Szczepański
6. Jan Wiczling
7. Krzysztof Żmuda
Srebrne Pszczółki, nagrody dyrektora Gdańskiego Urzędu Pracy dla pracowników GUP legitymujących się co najmniej 10-letnim stażem pracy w gdańskich służbach zatrudnienia otrzymali:
1. Magdalena Dering
2. Michalina Barc
3. Anna Tuttas
Nagrodę Najlepszego Doradcy Klienta odebrała:
Kamila Eliasz
Statuetkę dla Najlepszego Partnera Gdańskiego Urzędu Pracy odebrało:
1. Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Gdańsku
Okolicznościowe medale z okazji 100-lecia publicznych służb zatrudnienia odebrali:
1. śp. Paweł Adamowicz
2. Zbigniew Canowiecki
3. Andrzej Bojanowski
Rozstrzygnięty został także konkurs Centrum Rozwoju Osobistego Gdańskiego Urzędu Pracy w Gdańsku na najlepszą pracę plastyczną:
1. miejsce Szymon Bąk
2. miejsce Sergiusz Pelcner
3. miejsce Agata Karsznia
100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia. W Gdańsku spotkali się urzędnicy z całej Polski
W czwartek, 24 stycznia, w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się ogólnokrajowa Konferencja z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia. W wydarzeniu zorganizowanym z inicjatywy Gdańskiego Urzędu Pracy wzięły udział osoby z całej Polski, które na przestrzeni ostatnich 30. lat odpowiadały za kształtowanie urzędów pracy.
25.01.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
- "W celu ułatwienia wyszukiwania pracy (…) tworzą się państwowe urzędy pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami" - dokładnie tymi słowami sprzed stu lat Naczelnik Państwa, Józef Piłsudski powołał do życia publiczne służby zatrudnienia w Polsce. Od tego czasu urzędy pracy przeszły długą i niełatwą drogę, stając się miejscami otwartymi i nowoczesnymi, które biorą aktywny udział m.in. w kształtowaniu współczesnego rynku pracy, a także promowaniu przedsiębiorczości oraz rozwoju zawodowego - mówi Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy.
Konferencja, która odbyła się w czwartek, 24 stycznia, w Europejskim Centrum Solidarności, była uczczeniem 100-lecia Polskich Służb Zatrudnienia.
- Okrągła, setna, rocznica ustanowienia publicznych służb zatrudnienia jest dobrą okazja do rozpoczęcia dyskusji zarówno o historii urzędów pracy, doświadczeniach wynikających z ich funkcjonowania oraz o planach i pomysłach na przyszłość. Będzie się ona toczyć w wielu miejscach w Polsce, jednak w Gdańsku debata ta ma wyjątkowy charakter - dodaje Budnik.
W wydarzeniu udział wzięły osoby, które na przestrzeni ostatnich 30. lat odpowiadały za kształtowanie służb zatrudnienia. Swoimi doświadczeniami dzielili się m.in. byli prezesi Krajowego Urzędu Pracy, Sekretarze i Podsekretarze Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, a także byli i obecni dyrektorzy powiatowych oraz wojewódzkich urzędów pracy. Nie zabrakło także przedstawicieli władz lokalnych, reprezentantów pracodawców, a także ekspertów rynku pracy.
Zaproszeni goście na panelach dyskusyjnych omawiali zagadnienia związane z ewolucją, rozwojem oraz oczekiwaniami społecznymi względem instytucji publicznych statutowo zajmujących się pośrednictwem pracy i poradnictwem zawodowym. Wydarzeniem towarzyszącym była okolicznościowa wystawa, na której zaprezentowano eksponaty i zdjęcia związane z historią służb zatrudnienia.
Konferencji towarzyszyła uroczysta Gala z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia w Gdańsku, podczas której wręczono wyróżnienia dla najlepszych pracowników Gdańskiego Urzędu Pracy. Medal Prezydenta RP otrzymali pracownicy legitymujący się wyjątkowo długi stażem pracy w służbach zatrudnienia, z kolei osoby osiągające najlepsze wyniki w pracy zawodowej zostały wyróżnione Medalami Prezydenta Miasta Gdańska oraz indywidualnymi wyróżnieniami dyrektora Gdańskiego Urzędu Pracy. Wręczono także statuetkę "Najlepszy Partner GUP 2018". Lista wszystkich wyróżnionych w dolnej części artykułu.
Gdański Urząd Pracy jednym z najskuteczniejszych w kraju
Gdański Urząd Pracy juz od kilku lat jest nagradzany. W styczniu ubiegłego roku został m.in. wyróżniony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za wsparcie obcokrajowców na lokalnym rynku pracy oraz pomoc już zatrudnionym pracownikom w podnoszeniu kwalifikacji.
Z kolei w grudniu 2017 r. Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM rozstrzygnęła pierwszą edycję konkursu "Lider Aktywizacji Osób Młodych", mającego na celu wyłonienie instytucji, które najskuteczniej pomagają młodym osobom stawiać pierwsze kroki na rynku pracy. Wśród najlepszych znalazł się Gdański Urząd Pracy - inicjator Młodzieżowej Krainy Talentów działającej przy Centrum Rozwoju Talentów, który dodatkowo wyróżniony został Nagrodą młodej publiczności.
Gdański Urząd Pracy oferuje dziś różnorodne formy wsparcia dla pracodawców i przedsiębiorców w zakresie zatrudniania osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie, pomagając w profesjonalnej rekrutacji kandydatów na wolne miejsca pracy. Poprzez grupowe i indywidualne kursy zawodowe finansuje również przeszkolenie oraz podniesienie, nabycie oraz zmianę kwalifikacji i kompetencji osób bezrobotnych pod potrzeby lokalnego rynku pracy i konkretnych pracodawców, w tym część w ramach „szytych na miarę” projektów rekrutacyjno-szkoleniowych.