Miejsce znane i kultowe - Plac Zebrań Ludowych. W wakacyjnym nastroju pełen muzyki i tanecznej rywalizacji weekend. Tak na prawdę cała przestrzeń placu zostaje przeobrażona w miasteczko festiwalowe ze strefami tanecznymi, strefą regeneracji, muzyczną sceną główną, dance parkiem. Każdego dnia od piątku do niedzieli wieczorne koncerty.
Lista wykonawców zawsze zróżnicowana, tak by trafić w różne gusta: Brodka, Lao Che, Bisz B.O.K, Strachy na Lachy, Kaliber 44, Happysad, Illusion, Bedeos, Daria Zawiałow.
Pierwszego dnia publiczność bawiła się wraz z Bob One & Bas Tajpan, Bedoes, Bisz B.O.K oraz Kaliber 44. Wcześniej odbyły się bitwy taneczne. Aż 80-cioro tancerzy stanęło do rywalizacji. Organizatorzy bardzo akcentują fakt, że magię tego wydarzenia i miejsca tworzą młodzi ludzie, emanujący niezwykłą energią i radością, płynącą z autentycznej pasji jaką jest dla nich taniec i muzyka.
Zobacz relację wideo:
To jedyny taki festiwal w Polsce (i drugi w Europie) o charakterze międzynarodowym, w całości poświęcony kulturze tańca. Bitwy rozegrały się w dwóch kategoriach: popping i hip hop. Zanim doszło widowiskowych "bitew", tancerze mogli wziąć udział w warsztatach, które prowadzili: Alex The Cage z Belgii (hip hop) oraz Megaman i Stockos (popping).
Podobnie było w sobotę najpierw w dzień "bitwy"i warsztaty taneczne, a wieczorem na scenie Daria Zawiałow, Happysad i Strachy na Lachy. Ze wszystkich wydarzeń gdansk.pl przeprowadził transmisje on line.
Niedzielny koncert rozpoczął się od dobrze znanych ostrych dźwięków gdańskiego zespołu Illusion. Zaraz po nim Lao Che ze szczególnie mocno brzmiącymi słowami "... bierny naród musi być". To fragment utworu "Sen a'la tren" z bardzo ostatnio znanej, mającej silny społeczny przekaz płyty "Wiedza o społeczeństwie". Moniki Brodki nikt przedstawiać nie musi. To ona była główną gwiazdą wieczoru.
ZOBACZ zdjęcia z finałowego niedzielnego koncertu
Gdańsk Dźwiga Muzę 2018. Zobacz, jak bawiono się w sobotę
Gdańsk Dźwiga Muzę. Trzy dni jedynego takiego festiwalu tańca
Gdańsk Dźwiga Muzę dzień pierwszy. Ponad 80. tancerzy rywalizowało w bitwach