Projekt Zespołów Dialogu Obywatelskiego w Gdańsku

12.02.2015
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zespoły Dialogu Obywatelskiego (ZDO) to branżowe ciała wspólne samorządu i organizacji pozarządowych, o charakterze inicjatywnym i opiniująco-doradczym, które mogą być powoływane przez Prezydenta na podstawie Wieloletniego Programu Współpracy Miasta Gdańska z Organizacjami Pozarządowymi, na wniosek organizacji pozarządowych w danych obszarach życia społecznego (np. niepełnosprawność, edukacja, kultura, ekologia) i działające przy właściwych merytorycznie biurach/wydziałach/jednostkach organizacyjnych Urzędu.

Realizując zapis art. 5 ust.2 pkt 5  Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. nr 234, poz. 1536, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 7 f Uchwały Nr LIII/1535/10 Rady Miasta Gdańska z dnia 28 października 2010 roku w sprawie przyjęcia „Wieloletniego Programu współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi na lata 2011-2015” wskazujące na współpracę organów administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ww. ustawy w formie konsultacji przez pracę wspólnych roboczych zespołów tematycznych o charakterze doradczym i inicjatywnym przedstawiamy poniżej

założenia dotyczące zakresu działania Zespołów Dialogu Obywatelskiego w Gdańsku

Zespoły Dialogu Obywatelskiego są powoływane w celu współdziałania środowiska pozarządowego i administracji samorządowej i wykorzystania wiedzy przedstawicieli trzeciego sektora w wypracowywaniu rozwiązań w poszczególnych dziedzinach zadań publicznych należących do samorządu oraz umożliwienia uczestnictwa organizacji pozarządowych w kształtowaniu lokalnych polityk publicznych.

Do pobrania:

Założenia (39.5 KB)

Poniżej znajduje się formularz zgłaszania uwag do projektu Zespołów Dialogu Obywatelskiego w Gdańsku, na którym można przedstawić propozycje. Wszystkie Państwa uwagi i wnioski zostaną przekazane zespołowi roboczemu ds. Zespołów Dialogu Obywatelskiego celem ich przeanalizowania i zaopiniowania.

Do pobrania:   

Formularz (40 KB)

Wypełniony formularz można przesłać drogą elektroniczną na adres: anna.gaj-sokolowska@gdansk.gda.pl bądź złożyć w wersji papierowej w siedzibie Wydziału Rozwoju Społecznego przy ul. Kartuskiej 5, II piętro, pok. 205 (w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Gdańsku tj. poniedziałek, wtorek, czwartek 8.00 - 16.00, środa 8.00 - 17.00, piątek 8.00 - 15.00) w terminie do dnia 26 lutego 2015 r.