Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zdobądź wejściówki na spektakl BaBa z Gdańska

22 lutego o godz. 18.00 w gdańskim IKM wystąpi grupa artystyczna BaBa z Gdańska w spektaklu promującym miasto. Podczas niego będzie wspólne malowanie herbu Miasta, którym ma być wystawiony na aukcję WOŚP. Chcesz wziąć udział? Zarezerwuj miejsce.

A
A

- Gwarantujemy doskonałą zabawę na bardzo wysokim poziomie, pokojowe przesłanie o wartości kultury i sztuki oraz skuteczną promocję Miasta, które wszyscy kochamy. Serdecznie zapraszamy do zapisów pod adresem: redakcja@baba.com.pl. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona – mówią twórcy spektaklu.

Grupę stanowi pięć osób, w tym jedna niewidzialna. Spektakl rozpoczyna adaptacja aktorska Kacpra Kubryńskiego, który wykona rodzaj stand-upu, pt. „Kiedy dzwoni telefon” oraz "Kiedy nie dzwoni telefon”. Teksty pochodzą z książki Sylwii Kubryńskiej „Poradnik dla psychopatów”. Następnie wystąpi autorka i wyjaśni publiczności, jak napisać książkę w trzy tygodnie. 

Kolejny punkt programu należy do Julii Olędzkiej, gwiazdy Mam Talent. Julia wykona trzy utwory kompozycji autorskiej. Piosenki opowiadają o miłości i o tym, jak sobie poradzić bez chłopaka i czemu to takie proste. Program obejmuje ponadto prezentację kreski Zofii Kubryńskiej, o której wiadomo tyle, że gdzieś jest, tylko nie wiadomo gdzie. 

Jak naprawić żarówkę? Pod tym hasłem odbędzie się prezentacja naprawy żarówki wyjętej z elektrośmieci. Naprawiać będzie niejaki Brata Zacieszyciela, autor bloga „Zapiski kłusującego w świecie szerokiem”. Autor bloga przekona nas, że warto odzyskiwać zużyte przedmioty dbając jednocześnie o środowisko. Ekologia to też sztuka. Potem wystąpią Julia Olędzka i Kacper Kubryński w utworze własnej kompozycji, którego wykonanie będzie zadedykowane śp. Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska.


Herb Gdańska zrobiony wspólnie z publicznością

W programie jest przewidziany również warsztat z publicznością. Przez cały czas trwania programu jest dostępna w wyraźnym miejscu sztaluga. Kacper Kubryński jako pierwszy zanurza dłoń w farbie i przykłada ją do kartki, na której jest wyrysowany szablon z herbem Gdańska. Do niego dołącza reszta artystów i publiczność. Z odciśniętych dłoni układamy herb Gdańska. Herb z odciśniętych dłoni zostanie wystawiony na licytację po zakończeniu projektu. Dochód z licytacji będzie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

Po wspólnym malowaniu nastąpi niezwykły występ pisarki Sylwii Kubryńskiej. Do muzyki zaaranżowanej przez całą grupę artystyczną afrykańskiego utworu TO LI JOJO ABOT przewidziany jest wspólny taniec oparty na prostym kroku tańców afrykańskich. Do tańca ma być zaangażowana cała publiczność. Instrument akompaniujący: basowy bęben afrykański - djembe.

Gwarantujemy doskonałą zabawę na bardzo wysokim poziomie, pokojowe przesłanie o wartości kultury i sztuki oraz skuteczną promocję Miasta, które wszyscy kochamy.

Serdecznie zapraszamy do zapisów pod adresem: redakcja@baba.com.pl. Liczba miejsc ograniczona! 

Plakat promujący spektakl.
Plakat promujący spektakl.
Materiały prasowe


Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy