PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Wsparcie dla osób bez pracy będzie kontynuowane

Wsparcie dla osób bez pracy będzie kontynuowane
Zatrudnianie osób pozostających bez pracy oraz poprawa sytuacji zawodowej osób pracujących. To cel podpisanej w czwartek, 2 grudnia umowy o dofinansowanie na kolejną edycję projektu „Z nami zbudujesz swoją przyszłość – aktywizacja zawodowa 30+ IV”. Uczestnicy otrzymają pełną ofertę wsparcia indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Projekt realizowany będzie w partnerstwie pomiędzy Gminą Miasta Gdańska reprezentowaną przez Państwowe Szkoły Budownictwa (Lider) oraz Fundację Wspierania Inicjatyw Społeczno-Sportowych IMPULS (Partner), w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt dedykowany jest osobom w wieku 30 lat i więcej, pozostającym bez pracy, znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, w tym:

  • osobom w wieku 50 lat i więcej,
  • kobietom,
  • osobom z niepełnosprawnościami,
  • osobom długotrwale bezrobotnym,
  • osobom o niskich kwalifikacjach,

oraz pracującym, w tym:

  • pracującym na umowach krótkoterminowych oraz pracującym w ramach umów cywilno-prawnych, których miesięczne zarobki nie przekraczają 120% wysokości minimalnego wynagrodzenia, w odniesieniu do miesiąca poprzedzającego dzień przystąpienia do projektu,
  • osobom ubogim pracującym,
  • osobom odchodzącym z rolnictwa i ich rodzinom.
Wsparcie dla osób bez pracy. fot. Aleksander Olszak / UMWP
Wsparcie dla osób bez pracy. fot. Aleksander Olszak / UMWP

Projekt realizowany będzie w terminie od dnia 01.03.2022r. do dnia 28.04.2023r. Mogą wziąć w nim udział imigranci (w tym osoby polskiego pochodzenia) lub reemigranci.

W ramach projektu

Uczestnicy otrzymają pełną ofertę wsparcia indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej obejmującą m.in. stworzenie Indywidualnego Planu Działania (IPD), w tym badanie predyspozycji i preferencji zawodowych, wsparcia psychologiczno-doradczego, szkoleń prowadzących do nabycia kwalifikacji zawodowych, możliwość odbycia stażu zawodowego oraz kursów języka angielskiego i języka polskiego.

W ramach projektu uczestnicy mają możliwość korzystania ze wsparcia mentora, opiekuna uczestnika, pośrednika pracy oraz prawnika. Zakres wsparcia uczestników obejmuje również stypendium szkoleniowe, stypendium stażowe, ubezpieczenie społeczne i zdrowotne w okresie odbywania szkoleń i stażu zawodowego, zwroty kosztów dojazdu na indywidualne konsultacje, szkolenia i staże zawodowe oraz zwroty opieki nad dzieckiem lub osobą zależną.