Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Więcej stypendiów dla artystek i artystów

Kolejne 22 osoby otrzymały stypendium kulturalne. Wszystko dzięki przeznaczeniu dodatkowych środków na wsparcie gdańskich artystów i artystek. Wciąż jeszcze można też zgłaszać wnioski, a ostanie posiedzenie komisji odbędzie się 10 września.

A
A

W drugiej puli znalazło się 400 000 złotych z przeznaczeniem na stypendia na prace twórcze. Do 14 sierpnia wpłynęło 27 wniosków o przyznanie stypendium kulturalnego w trybie ciągłym, z czego pozytywnie zaopiniowano 22 wnioski, na kwotę 169 tysięcy zł.

Stypendium wypłacane jest w cyklu miesięcznym, a proces twórczy musi zakończyć się w bieżącym roku. W tym naborze wsparcie przyznano na okres od dwóch do czterech miesięcy. Najwyższe stypendium wynosi 10 400 zł brutto.  

Stypendia otrzymali twórcy i twórczynie z Gdańska m.in.:  Alicja Serowik – wokalistka jazzowa, absolwentka akademii Muzycznej w Gdańsku,  Marcin Zawicki, artysta współczesny, malarz, rysownik, Marek Rogala – laureat nagrody kulturalnej miasta Gdańska, promotor kultury, Tomasz Lipnicki - kompozytor, wokalista i autor tekstów, gitarzysta, wokalista kultowego zespołu Illusion,  Michał Ciesielski – saksofonista, kompozytor, aranżer, inżynier dźwięku, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Warto pamiętać, że wciąż można  składać wnioski. Ostatnie posiedzenie komisji stypendialnej planowane jest 10 września, do tego czasu należy dostarczyć wnioski.

Pełna lista stypendystów z tego naboru oraz więcej informacji  dostępne są na stronie: https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/biuro-prezydenta-ds-kultury/stypendia-kulturalne-miasta-gdanska-wyniki-po-pierwszej-komisji,a,177413

Zuzanna Gajewska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy