Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Seniorko, seniorze zagraj w kręgle!

Aktywne gdańszczanki i gdańszczanie 60+ powalczą o mistrzowskie laury w grze w kręgle, w środę 27 marca w Centrum U7 przy pl. Dominikańskim 7. W imprezie, która rozpocznie się o godz. 11.00 udział wezmą m.in. podopieczni ośrodków wsparcia dla osób starszych. Są jeszcze wolne miejsca dla seniorów lubiących sport, można się zapisać na turniej.

A
A

Osoby starsze, które chcą przyłączyć się do turniejowej zabawy prosimy o kontakt z pracownikami Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji (współorganizator imprezy), w dni powszednie w godz. od 9.00 do 16.00,  pod numerem tel.: 58 765 06 43 (p. Marcin). Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w imprezie jest bezpłatny. W turniejowe szranki stanie kilka drużyn. Na zwycięzców czekają symboliczne nagrody.

Turniej to pierwsza z pięciu tegorocznych imprez, na które zapraszamy gdańszczanki i gdańszczan 60+ w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień” 2019, wymyślonego i realizowanego przez: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańską Spółdzielnię Socjalną, SPiR w partnerstwie z Komendą Miejską Policji i ośrodkami wsparcia.

Zaplanowane w br. spotkania mają charakter tematyczny: od sportu przez zdrowie, kulinaria, bezpieczeństwo, tradycję i zabawę. Zapraszamy do udziału nie tylko uczestników zajęć m.in. z dziennych domów pomocy, klubów seniora czy samopomocy w mieście. Również inne aktywne, starsze osoby, które chcą miło i twórczo spędzić wolny czas. Udział w imprezach jest bezpłatny.

Do korzystania z tej formy aktywizacji i integracji zachęcał też Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych podkreślając, że projekt służy m.in. rozwijaniu pasji i nawiązywaniu przyjaźni osób 60+.

Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku