Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Rusza budowa drogi rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej. Utrudnienia dla pieszych i kierowców

14 kwietnia od wczesnych godzin porannych nastąpi zwężenie chodnika na dwóch odcinkach al. Grunwaldzkiej. Utrudnienia dla pieszych będą związane z rozpoczynającą się budową drogi rowerowej. Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie co najmniej do połowy czerwca.

A
A
rowerowa grunwaldzka

Odcinek od budynku Klubu Żak do budynku Pawilonu Meblowego (prawa strona chodnika w kierunku Sopotu)
·zostanie zawężony chodnik
·zostanie wyłączony z ruchu pas wjazdowy i wyjazdowy do CH City Meble
·przystanek autobusowy nr 1796 „Wojska Polskiego” zostanie przeniesiony na wys. Budynku klubu Żak (przed ul. Braci Lewoniewskich). Wyłączona z ruchu zostanie na tym odcinku ścieżka rowerowa.

Odcinek od wjazdu do CH OLIWA do stacji benzynowej (prawa strona  idąc w kierunku Sopotu)
·wyłączona zostanie z ruchu samochodowego droga serwisowa (o przebiegu równoległym do Al. Grunwaldzkiej),
·ruch pieszy bez zmian
Koszt budowy nowej trasy rowerowej wyniesie ok. 2,6 mln złotych. Umowa została podpisana w pierwszej połowie marca. Trasa powstanie na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich. Prace mają potrwać do lipca 2020 r.
Droga rowerowa zostanie dostosowana do istniejących chodników i zjazdów. Inwestycja będzie realizowana po prawej stronie jezdni, jadąc w kierunku Oliwy.  Wykonawca, oprócz budowy liczącego 2 km odcinka drogi rowerowej przebuduje również chodniki. W zakresie inwestycji znalazła się także budowa sieci wodociągowych.
Zadanie będzie realizowane w ramach programu pn.: „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska” posiadającego dofinansowanie ze środków UE”.

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska