Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Remont infrastruktury kanalizacyjnej - zmiany w komunikacji miejskiej i ruchu kołowym

W związku z koniecznością remontu stropu studni kanalizacyjnej znajdującej się pod torami tramwajowymi na wysokości al. Grunwaldzkiej 16 służby Saur Neptun Gdańsk we współpracy z GAIT przeprowadzą niezbędne prace. Działania na torowisku rozpoczną się w niedzielę 23 sierpnia o północy i zgodnie z planem powinny się zakończyć 24 sierpnia o godz. 4.00 rano.

A
A

Prowadzone prace spowodują wstrzymanie kursowania tramwajów na odcinku od Strzyży (od przystanku „Zajezdnia” przy skrzyżowaniu ul. Wita Stwosza i Wilka – Krzyżanowskiego) do Opery Bałtyckiej w obu kierunkach. Pasażerowie będą mogli skorzystać z komunikacji zastępczej.

Zmiany w ruchu kołowym

Zmieni się także organizacji ruchu kołowego na wysokości Teatru Miniatura. W nocy z 22 na 23 sierpnia lewy pas jezdni al. Grunwaldzkiej (w kierunku Gdańska Głównego) zostanie wygrodzony na odcinku ok. 100 m. Ruch kołowy będzie się odbywał dwoma pasami.

Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych 5, 6, 9, 12: czasowe wstrzymanie ruchu

Kursowanie tramwajów zostanie wstrzymane w nocy z 22 na 23 sierpnia na odcinku od Strzyży (od przystanku „Zajezdnia” przy skrzyżowaniu ul. Wita Stwosza i Wilka – Krzyżanowskiego) do Opery Bałtyckiej w obu kierunkach.

Tramwaje linii 5 nie będą tego dnia jeździć. Tramwaje linii nr 2, 6, 9 i 12 pojadą innymi trasami. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa T6 między Operą Bałtycką a Strzyżą PKM. Autobusy kursować będą nawet co 5 minut.

· Linia 2

Tramwaje pojadą wydłużoną trasą: Strzyża PKM – Oliwa – Zaspa – Opera – Śródmieście – Łostowice Świętokrzyska i z powrotem, z podwojoną częstotliwością, wg remontowego rozkładu jazdy.

· Linia 5

Linia nie będzie funkcjonować (do Nowego Portu pojadą tramwaje linii 9).

· Linia 6

Tramwaje pojadą co ok. 20 minut od ok. godz. 9:00 do ok. godz. 21:00, wg remontowego rozkładu jazdy, skróconą trasą: przystanek Zajezdnia (przy skrzyżowaniu ul. Wita Stwosza i Wilka Krzyżanowskiego) – Strzyża PKM – Oliwa – Jelitkowo. Przystanek „Zajezdnia” 01 [2031] będzie przystankiem końcowo – początkowym.

· Linia 8

W wybranych, pojedynczych kursach, odjazdy zostaną opóźnione o kilka minut.

· Linia 9

Linia będzie funkcjonować na zmienionej trasie, wg stałej częstotliwości: Nowy Port Oliwska – Brzeźno – Opera – Dworzec Główny – Przeróbka – Stogi Plaża.

· Linia 12

Zmieniona zostanie trasa linii na: Zaspa – Mickiewicza - Opera – Dworzec Główny – Siedlce – Migowo – Lawendowe Wzgórze.

· Linia 68

W wybranych, pojedynczych kursach z pętli Łostowice Świętokrzyska odjazdy zostaną przyspieszone lub opóźnione o kilka minut. Kursy te zaznaczone będą w rozkładzie, ważnym w niedzielę 23.08.2020r.

· Linia T6

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa T6 na trasie między Strzyżą PKM a Operą Bałtycką.

Trasa spod Opery Bałtyckiej do Strzyży PKM

Opera Bałtycka – al. Zwycięstwa – al. Grunwaldzka – Abrahama – Strzyża PKM

Obowiązują przystanki:

· Opera Bałtycka 05 [1598]

· Teatr Miniatura / Radio Gdańsk 03 [1596]

· Jaśkowa Dolina 03 [1594]

· (Uwaga! Przy przystanku tramwajowym „Klonowa” autobusy nie zatrzymują się!!!)

· Galeria Bałtycka 03 [1636]

· Wojska Polskiego 03 [1796]

· Abrahama 01 [1794]

· Strzyża PKM 04 [1625]

Trasa ze Strzyży PKM do Opery Bałtyckiej

Strzyża PKM - Wita Stwosza – al. Wojska Polskiego – al. Grunwaldzka – al. Zwycięstwa – Opera Bałtycka

Obowiązują przystanki:

· Strzyża PKP 04 [1625]

· Zajezdnia 04 [1607]

· Zamenhofa 04 [1627]

· Wojska Polskiego 04 [1629]

· Galeria Bałtycka 04 [1631]

· (Uwaga! Przy przystanku tramwajowym „Klonowa” autobusy nie zatrzymują się!!!)

· Jaśkowa Dolina 04 [1593]

· Teatr Miniatura / Radio Gdańsk 04 [1595]

· Opera Bałtycka 04 [1597]

Ze względu na pojawiające się pytania i wątpliwości pasażerów ZTM przypomina, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii (na przykład pasażer jadący zazwyczaj linią 6 z centrum Gdańska do Oliwy będzie musiał przesiąść się przy Operze Bałtyckiej do autobusu zastępczego linii T6, ale bez konieczności kasowania kolejnego biletu).

Izabela Kozicka-Prus (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy