Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pakiety wsparcia dla kombatantów

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska spotkała się z przedstawicielkami gdańskich kombatantek i kombatantów, by przekazać im symboliczny pakiet wsparcia w walce z COVID - 19. Pozostałe pakiety w najbliższych dniach trafią do kilkunastu związków kombatanckich zlokalizowanych na terenie Gdańska.

A
A

- W trosce o wasze zdrowie wraz ze współpracownikami przygotowaliśmy pakiety, które pomogą wam zmierzyć się z zagrożeniami związanymi z covid-19. Znajdują się w nich płyny odkażające oraz maseczki, a na osłodę tych trudnych dni - również czekolada Gdańska. W paczce znajdziecie państwo także książkę Andrzeja Drzycimskiego „Westerplatte.  Kulisy niemieckiej wojny propagandowej" – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Pakiety wsparcia dla kombatantów
Pakiety wsparcia dla kombatantów
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Prezydent Gdańska w środę, 29 kwietnia spotkała się z szefową Koła Gdańsk Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, panią Jadwigą Basińską oraz jej mamą - kombatantką, panią Krystyną Basińską, by przekazać im symboliczny pakiet. Docelowo do kombatantów trafi 300 pakietów.

Zestaw dopełnia list od pani prezydent oraz informator o pomocy i wsparciu w czasie epidemii dla seniorek i seniorów, osób schorowanych, z niepełnosprawnościami oraz osób pozostających na kwarantannie.

- Potrzebujemy państwa w zdrowiu, pełnych sił, abyśmy w dalszym ciągu mogli korzystać z lekcji jaką są państwa losy oraz życie pełne miłości do ojczyzny – pisze w liście Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. -  Mi osobiście oraz moim współpracownikom bardzo brakuje wspólnych spotkań. Dlatego prosimy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obostrzeń związanych z epidemią, byśmy mieli znów okazję spotkać się podczas naszych wigilii kombatanckich czy wydarzeń rocznicowych.