Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk zdobywa kolejne laury

Film promocyjny Week Ends in Gdańsk, kluczowy element kampanii wizerunkowej miasta w 2017 r., zdobywa kolejne prestiżowe laury. Już po raz trzeci w tym roku w oczach profesjonalnego międzynarodowego jury zyskał uznanie jako niezwykle artystyczna forma zaproszenia do Gdańska.

A
A
Kadr ze spotu Week ends in Gdańsk!
Kadr ze spotu Week ends in Gdańsk!

Podczas 3th Istanbul Tourism Film Festival film Week Ends in Gdańsk - decyzją międzynarodowego jury pod przewodnictwem Davida Coopera - zdobył prestiżową nagrodę w kategorii Tourism destination - City. Film przekonał jurorów, że tym, co odróżnia Gdańsk od innych równie pięknych, historycznie i kulturowo bogatych miast europejskich, jest jego niezwykła magia. Taniec żurawi stoczniowych, pirat zapraszający na pokład galeonu, krzyżacki rycerz zagubiony w lesie lub tajemnicza dama z Twierdzy Wisłoujście i do tego piękna muzyka specjalnie skomponowana do filmu przez Marka Kuczyńskiego to niezwykle artystyczna forma zaproszenia na weekend do Gdańska – taka była ocena międzynarodowego jury. Taka też była idea ubiegłorocznej zagranicznej kampanii miasta.

– Wizerunkowy spot, utrzymany w konwencji baśniowej opowieści ukazującej Gdańsk jako miejsce magiczne, owiane tajemnicą miał zachęcić turystę do odwiedzin, zainspirować do jej zgłębiania tu, na miejscu – wyjaśnia Anna Zbierska, wicedyrektor Biura Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta. - Wystarczy jeden weekend, by poczuć niezwykły klimat Gdańska i bezgranicznie się nim zachwycić! Jak widać, nasz przekaz był czytelny i wiarygodny – dodaje z satysfakcją.

- Bardzo się cieszę, że w tym wyjątkowym roku otrzymaliśmy tak dobry film promocyjny z Miasta Gdańska – podkreśla Alexander V.Kammel, dyrektor International Committee of Tourism Film Festival CIFFT w Wiedniu. - W ubiegłym miesiącu decyzją międzynarodowego jury film otrzymał nagrodę na międzynarodowym Festiwalu Tourfilm Riga, a teraz w Turcji na Istanbul Tourism Film Festival. Dzięki tym wyróżnieniom istnieje możliwość przypomnienia ważnej roli, jaką Gdańsk odegrał w budowaniu pokoju w Europie i na świecie, przyczynił się więc do tej wielkiej międzynarodowej współpracy ...

Istanbul Tourism Film Festival, wśród siedemnastu międzynarodowych festiwali porozrzucanych po świecie, jest członkiem CIFFT, organizacji która wybiera co roku najpiękniejszy film turystyczny świata. Wyniki pracy międzynarodowego jury mają wpływ na wynik ostateczny pod koniec roku. Gdańsk ma silną konkurencję, bowiem w międzynarodowym wyścigu o tytuł najlepszego filmu świata nominowanego do Grand Prix CIFFT bierze udział coraz więcej filmów, duży odsetek stanowią produkcje z Azji i Bliskiego Wschodu.

Przypomnijmy, iż film Week Ends in Gdańsk zdobył również nagrodę 18. edycji międzynarodowego festiwalu The Golden City Gate, którego coroczna gala odbywa się podczas targów turystycznych ITB w Berlinie.

Spot do obejrzenia również na stronie http://visitgdansk.com/weekends-in-gdansk

Referat Prasowy (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy