Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dzień Kota! „ZaKOTani w Gdańsku” po raz trzeci – zrób zdjęcie i wygraj nagrody!

Mieszkasz w Gdańsku i opiekujesz się kotem lub kotami? Zrób zdjęcie ze swoimi podopiecznymi i weź udział w Konkursie Fotograficznym z okazji Światowego Dnia Kota, który obchodzony jest 17 lutego. Do wygrania karma dla kotów oraz atrakcyjne gdańskie upominki! Zdjęcie trzeba wstawić do 28 lutego jako komentarz na Facebooku Miasta Gdańska.

A
A

To już trzecia edycja konkursu, którego nazwa w żartobliwy sposób nawiązuje do Walentynkowego Konkursu Fotograficznego „Zakochani w Gdańsku”. Organizatorem Konkursu jest Urząd Miejski w Gdańsku, a jego celem jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu gdańszczan, uwrażliwienie na często trudny koci los oraz wyróżnienie tych gdańszczan, którzy kotami opiekują się na co dzień.
Tutaj można obejrzeć zdjęcia wyróżnione w ubiegłorocznej edycji: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/zakotani-w-gdansku-najlepsze-zdjecia-wybrane,a,103314.

Aby wziąć udział w Konkursie i zdobyć jedną z dziesięciu równorzędnych nagród, należy w terminie do 28 lutego 2019 roku pod wpisem konkursowym umieścić komentarz ze zdjęciem przedstawiającym gdańskie koty razem z ich opiekunem (opiekunami).
Konkurs prowadzony jest w serwisie Facebook pod adresem: https://www.facebook.com/gdansk/

Konkurs skierowany jest wyłącznie do osób pełnoletnich, zamieszkałych na terenie Gdańska. Zgłaszać można tylko włas regulamin zakotani (157.7 KB) ne, niepublikowane zdjęcia.

Jedno zdjęcie – opiekun z kotami
Fotografie, które najlepiej będą przedstawiać temat Konkursu ZaKOTani w Gdańsku”, wyłoni czteroosobowe Jury pod przewodnictwem Marcina Trykszy – autora i koordynatora Programu Pomocy Gdańskim Kotom, pracownika Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Przypomnijmy, że od 2006 roku Gdańsk w ramach programu przekazał mieszkańcom ponad 1300 budek – domków dla kotów. Oprócz domków, każdy z ponad pół tysiąca Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów otrzymuje karmę dla podopiecznych na okres zimowy (grudzień-marzec) i możliwość sterylizacji lub kastracji dla zwierząt będących pod jego opieką.

Rozstrzygnięcie Konkursu
Organizator przewiduje przyznanie dziesięciu nagród dla uczestników. Wybrane przez Komisję Konkursową zdjęcia opublikowane zostaną na stronie internetowej www.gdansk.pl oraz w mediach społecznościowych Gdańska (Facebook, Twitter) w dniu 7 marca 2019 r.

Tutaj można pobrac regulamin Konkursu:
regulamin zakotani (157.7 KB)

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy