PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Dwa konkursy na realizację zadań przez organizacje pozarządowe

Dwa konkursy na realizację zadań przez organizacje pozarządowe
Prowadzenie klubu lub domu sąsiedzkiego, a także pogotowia socjalnego dla osób nietrzeźwych to główne założenia prowadzonych obecnie konkursów. Zainteresowane organizacje pozarządowe mogą składać oferty za pośrednictwem elektronicznego generatora ofert w systemie witkac.pl do 4 lipca do godziny 16.00.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kluby i domy sąsiedzkie 2022 rok
Kluby i domy sąsiedzkie 2022 rok

Ogłoszone otwarte konkursy ofert mają na celu realizację zadań publicznych Miasta Gdańska określonych w „Programie współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi na rok 2022”.

Pierwszy z nich dotyczy działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Jego celem jest integracja wspólnot w dzielnicach Gdańska, w szczególności prowadzenie centrów lokalnych, w tym domów i klubów sąsiedzkich. Zakres zadań zakłada także organizację i prowadzenie nowatorskich działań skierowanych do społeczności lokalnych, organizację i prowadzenie działań z zakresu podnoszenia kompetencji, superwizji i uzupełniania kwalifikacji dedykowanych kadrze, w tym wolontariuszom oraz organizację i prowadzenie działań integracyjnych w lokalnych społecznościach, w tym obywateli Ukrainy w Gdańsku. Na ten cel przeznaczonych zostanie 250 tys. złotych.

Domy i kluby sąsiedzkie działają w Gdańsku od ponad 10 lat. Obecnie w dzielnicach miasta funkcjonuje łącznie 17 domów sąsiedzkich i 5 klubów sąsiedzkich. Są to miejsca, których celem jest ożywianie życia społecznego mieszkanek i mieszkańców w każdym wieku w ramach animacji lokalnej. Oferta jest bardzo różnorodna i dostosowana do potrzeb tych, dla których powstały, dla sąsiadek i sąsiadów.

Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych

Drugi konkurs ma za zadanie przeciwdziałać uzależnieniom i patologiom społecznym poprzez prowadzenie pogotowia socjalnego dla osób nietrzeźwych w Gdańsku w latach 2022–2025. Zakres zadań obejmuje m.in. zapewnienie min. 35 miejsc dla osób nietrzeźwych z Gdańska, doprowadzanie klientów placówki do wytrzeźwienia, sprawowanie opieki nad osobami w stanie nietrzeźwości oraz zapewnienie całodobowego dyżuru lekarza na terenie placówki na potrzeby osób przyjmowanych. Na ten cel zabezpieczono 7 355 000 złotych.

Szczegółowe warunki konkursów znajdują się w załączonej dokumentacji.

Prowadzenie Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku w latach 2022–2025 (1.13 MB)

Integracja wspólnot w dzielnicach Gdańska, w szczególności prowadzenie centrów lokalnych (1.12 MB)