Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Walentynki w Gdańsku - co, gdzie, kiedy?

Jak spędzić romantyczną - walentynkową sobotę w Gdańsku? Na zakochanych czeka tego dnia wiele atrakcji - mogą wybrać się w podróż specjalnym tramwajem, odwiedzić Ogród Zoologiczny, albo miejskie lodowisko. A wieczorem - wpaść na Teatralne Walentynki do Klubu Żak, albo na koncert do ERGO ARENY!

A
A

Jak spędzić romantyczną - walentynkową sobotę w Gdańsku? Na zakochanych czeka tego dnia wiele atrakcji - mogą wybrać się w podróż specjalnym tramwajem, odwiedzić Ogród Zoologiczny, albo miejskie lodowisko. A wieczorem - wpaść na Teatralne Walentynki do Klubu Żak, albo na koncert do ERGO ARENY!

Specjalny tramwaj dla zakochanych, czyli czerwona N-ka ozdobiona dziesiątkami serduszek będzie kursować na trasie Strzyża – Centrum od 10:00 do 17:00. A ponieważ miłość to podróż „na gapę”, przejażdżki tramwajem odbywają się bez biletu.

Więcej informacji:https://www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,35496.html

Również w sobotę zapraszamy do oliwskiego ZOO, gdzie z okazji walentynek będzie można posłuchać opowieści o 50 odcieniach zwierzęcej miłości. - Opowiemy o miłości wśród zwierząt, m.in. o tym które ze zwierząt tworzą trwałe "pary małżeńskie", o ich tańcach godowych oraz sposobach przypodobania się wybrance. Będzie też bliskie spotkania z najbardziej "głaskliwymi" zwierzakami - zapowiadają pracownicy ZOO.

Więcej informacji: https://www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,35459.html

Miłośników jazdy na łyżwach Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wyjątkową imprezę utrzymaną w klimacie pierwszej połowy XX wieku - Walentynki w stylu RETRO na Lodowisku Miejskim w Gdańsku. Tego wieczoru zabawie towarzyszyć będą kultowe już standardy muzyczne z lat 30’tych, 40’tych i 50’tych, m.in. big bandowe przeboje Benny’ego Goodmana, Glenna Millera czy Duke’a Ellingtona.

Więcej informacji: https://www.gdansk.pl/kultura?id=20164

Klub Żak przygotował natomiast walentynki dla miłośników teatru tańca. O godz. 19.00 zaprasza na spektakl „Chorzy na miłość” Teatru w Twojej Głowie. Ideą spektaklu jest ukazanie, jak ludzie różnie rozumieją słowo miłość. Twórcy spektaklu zainspirowani prozą, będą wchodzić w role postaci z książki Manuela Vincenta „Chorzy na miłość”. Spektakl opowiadać będzie o „złym uczuciu”, uzależnieniu od namiętności i przemocy, walce ze słabościami.

Więcej informacji: https://www.gdansk.pl/kultura?id=20162

Zakochanych zapraszamy też na Live Show w ERGO ARENIE! W sobotę o godz. 19.00 w hali na granicy Gdańska i Sopotu zagrają:  Szwajcarski duet Remady & Manu-L i  Dawid Kwiatkowski - odkrycie 2013 roku. Najważniejszy debiut ostatnich lat. 18-letni wokalista, który szturmem zawojował polską scenę muzyczną zyskując dziesiątki tysięcy fanów w całym kraju.

Więcej informacji: http://ergoarena.pl/wydarzenia-lista/walentynki-2015-live-show-ergo-arenie/

Warto przypomnieć, że dobiegły końca walentynkowe konkursy: znamy już zwycięzców konkursu „Zakochany po uszy w … Gdańsku” organizowanego przez Gdańską Organizację Turystyczną. Zwycięzkie filmiki można zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/channel/UCScsQbDLrCuZwKOH8sE7BSA

Natomiast jutro rano na stronie Gdansk.pl opublikujemy wyniki konkursów fotograficznych „Zakochani w Gdańsku” (https://www.gdansk.pl/start_nowy,512,35113.html) i „(Długo)trwale zakochani (https://www.gdansk.pl/start_nowy,512,35412.html).

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)