Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sukces szkoleń szytych na miarę - PUP szkoli kadry dla konkretnych pracodawców

Sukces szkoleń szytych na miarę - PUP szkoli kadry dla konkretnych pracodawców

A
A

Gdańskie firmy będą szkolić swoje przyszłe kadry z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdańsku. To pierwsze efekty projektu „szkoleń szytych  na miarę”. Wśród zainteresowanych jest Lotos Kolej oraz spółka PKP Cargo. Szansę na ciekawą i atrakcyjna pracę może otrzymać nawet kilkadziesiąt osób

- Zaledwie przed kilkoma tygodniami promowaliśmy wśród firm usługę szkoleń szytych na miarę. Odzew pracodawców bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Cieszy nas nie tylko fakt, że udało się nam przygotować bogatą propozycję szkoleń, ale również to, że ich nową jakość docenili lokalni przedsiębiorcy podkreśla Lidia Metel z PUP w Gdańsku.

Co znajdziemy w jesiennej ofercie szkoleniowej gdańskiego PUP-u?

Pierwszy był projekt realizowany przez PUP z trójmiejską SKM. Wybrani kandydaci, zostali przygotowani do pracy na stanowisku maszynisty. W kolejce po szkolenia kadr stoją teraz kolejni potentaci transportu kolejowego.

- Obecnie wraz z firmą Lotos Kolej poszukujemy kandydatów zainteresowanych pracą w charakterze rewidenta taboru kolejowego, a pod koniec roku planujemy także rekrutować przyszłych maszynistów wyjaśnia Maciej Kurowski z obsługi pracodawców.

Również inny przewoźnik, firma PKP Cargo skorzystała z najnowszej oferty gdańskiego Urzędu Pracy i do końca września będzie prowadziła nabór osób, które chciałyby rozpocząć pracę na stanowisku maszynisty. To jednak nie koniec oferty gdańskiego PUP-u, który przygotował też ciekawą propozycję dla kierowców zawodowych. W ramach dwumiesięcznego kursu uczestnicy będą mogli uzyskać prawo jazdy kat. CE, a także atrakcyjne zatrudnienie w firmie F&T Logistics.

- Zaletą wszystkich nowych szkoleń jest fakt, że po pomyślnym ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają zatrudnienie. To nie tylko ogromny atut z punktu widzenia osób poszukujących pracy, ale także pracodawców, którzy w ten sposób zyskują wykwalifikowanych specjalistów – dodaje Lidia Metel. - Oczywiście pozytywów szkoleń jest znacznie więcej. Przede wszystkim ich zorganizowanie jest całkowicie bezpłatne zarówno dla uczestników, jak i samych firm. A co ważniejsze dzięki nim szansę na atrakcyjną pracę zyskują także osoby z niedużym doświadczeniem zawodowym lub zupełnie niezwiązane z daną branżą.

 Jak wziąć udział w szkoleniu?

Przystąpienie do rekrutacji jest niezwykle proste. Aby wziąć w niej udział, wystarczy posiadać status osoby bezrobotnej, zarejestrowanej w PUP w Gdańsku oraz zapoznać się ze wstępnymi wymaganiami kursów dostępnymi na stronie Urzędu.

 

Więcej informacji:

  1. Lotos Kolej – Maciej Kurowski

tel. 58 732 52 69, e-mail: mkurowski@pup.gda.pl

http://www.pup.gda.pl/formy_aktywizacji/aktualnosci_komunikaty_ogloszenia/idn:428.html

  1. PKP Cargo – Anna Piwońska

tel. 58 732 52 32, e-mail: apiwonska@pup.gda.pl

http://www.pup.gda.pl/formy_aktywizacji/szkolenia/64.html

  1. F&T Logistics  – Katarzyna Wymysłowska

tel. 58 732 53 14, e-mail: kwymyslowska@pup.gda.pl

 

Kontakt dla mediów:

Lidia Metel,

Referat ds. Marketingu Pośrednictwa Pracy, Promocji i Obsługi Medialnej

Tel. 602 594 573, e-mail: lmetel@pup.gda.pl

Komunikat do pobrania (122 KB)

 

Magdalena Kuczyńska

Biuro Prasowe

 

 

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)