Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Powitanie mistrza świata

Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska, i LOTOS Trefl Gdańsk zapraszają na uroczystość powitania mistrza świata, Mateusza Miki! Już w czwartek w Europejskim Centrum Solidarności kibice będą mieli okazję do spotkania ze złotym medalistą siatkarskiego mundialu i całą drużyną gdańskich siatkarzy.

A
A

Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska, i LOTOS Trefl Gdańsk zapraszają na uroczystość powitania mistrza świata, Mateusza Miki! Już w czwartek w Europejskim Centrum Solidarności kibice będą mieli okazję do spotkania ze złotym medalistą siatkarskiego mundialu i całą drużyną gdańskich siatkarzy.

Siatkarska reprezentacja Polski z Mateuszem Miką w składzie wygrała FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej, zostając tym samym najlepszą drużyną globu. Teraz siatkarz wraca do Gdańska i do swojej drużyny. W czwartek 2 października na zaproszenie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza spotka się z gdańszczanami, którzy trzymali za niego kciuki podczas mundialu.

Radości z mistrzostwa wywalczonego przez Mikę towarzyszyć będzie przedsezonowa prezentacja całego zespołu LOTOSU Trefla. W lecie trenerem gdańskiego zespołu został Andrea Anastasi, szkoleniowiec, który doprowadził reprezentację Polski m.in. do triumfu w Lidze Światowej, srebra Pucharu Świata i brązu mistrzostw Europy. W składzie żółto-czarnych znaleźli się też m.in. tacy gracze jak Sebastian Schwarz, brązowy medalista mundialu, wicemistrzowie świata z 2006 roku – Piotr Gacek i Wojciech Grzyb, Amerykanin Murphy Troy, Włoch Marco Falaschi czy rozpoczynający trzeci sezon w gdańskiej drużynie kapitan Bartosz Gawryszewski.

Powitanie mistrza świata i prezentacja drużyny LOTOSU Trefla Gdańsk odbędzie się w  nowo otwartym Europejskim Centrum Solidarności przy Placu Solidarności 1 w Gdańsku. Ceremonia odbywać się będzie w audytorium, do którego wpuszczonych zostanie pierwszych 300 chętnych. 700 kolejnych fanów prezentację obejrzy na żywo na ekranach usytuowanych w Ogrodzie Zimowym ECS. Później obie grupy będą mogły spotkać się z siatkarzami, zapolować na autografy i zdjęcia oraz pogratulować mistrzostwa Mice i Schwarzowi, którzy na prezentację przyniosą wywalczone w Katowicach medale. Łącznie z graczami LOTOSU Trefla spotkać się będzie mogło około 1000 fanów.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp jest bezpłatny, jednak ze względów bezpieczeństwa i konieczności liczebnego ograniczenia widowni, niezbędne jest posiadanie wejściówki. Dziennikarze wchodzą za okazaniem legitymacji prasowej.

Referat Prasowy

Biuro Prezydenta
ul. Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
prasa@gdansk.gda.pl

Herold Gdanski
Herold Gdanski
brak autora

Biuletyn Informacyjny Rady i Prezydenta Miasta

Herold Gdański - nr 2/2020

Herold Gdański nr 2 2020
Herold Gdański nr 2 2020
brak autora
Pobierz: Herold Gdański nr 2 2020 (4.2 MB)