Z Promyka do domu: Ares Junior i As

Ten odcinek jest kontynuacją opowieści sprzed tygodnia. Ares Junior i As to kolejne psy, które trafiły do schroniska po interwencyjnym odebraniu ich z pseudohodowli. Było to w lutym 2022 roku. Ci dwaj przystojniacy z dużym prawdopodobieństwem są braćmi. Widać, że brakowało im w życiu miłości i troski. Dzisiaj Ares Junior i As są w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Do pełni szczęścia brakuje im prawdziwego domu, którego te psy nigdy wcześniej nie miały.
20:57
Napisy
2024-03-15
Produkcja:

Gdańskie Centrum Multimedialne

Kategoria: Z Promyka do domu
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Ares Junior i As to piękne psy w typie długowłosych owczarków niemieckich. Obaj trafili do schroniska Promyk w lutym 2022 roku. Wyglądem te psy są do siebie bardzo podobne. Mają jednak nieco inne charaktery i usposobienie. 

 

Ares Junior ma około sześciu lat. Waży 38 kilogramów. Marta Pogorzelska opiniowała psa kilka razy w ciągu ostatnich dwóch lat. Pierwsza z takich opinii miała miejsce w marcu 2022 roku, kiedy to behawiorystka oceniła, że właśnie Ares Junior jest najbardziej stabilny psychicznie ze stada siedmiu psów. 

 

- Ten pies od początku był ciekawy w stosunku do pracownika, nie przejawiał żadnych zachowań agresywnych, nie okazywał żadnej obawy, pozwalał się dotykać po wszystkich częściach ciała – mówiła Marta Pogorzelska, behawiorystka psów. – Wyraźnie szukał kontaktu, próbował się przymilić, więc zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Nie był w zbyt dobrym stanie fizycznym niestety, ale naprawdę zrobiła na mnie wrażenie jego pogoda ducha, spokój i chęć zapoznawania się z człowiekiem. 

 

Ares Junior nie przejął zachowań agresywnych, które prezentował w przeszłości jego ojciec. Obcując z tym psem widoczne jest, że brakowało mu w życiu troski i miłości. Jest niezwykle wpatrzony w człowieka. Jest pewny siebie i odważny, mimo tego, że on jak i wszystkie psy w stadzie wychowywane były twardą ręką. 

 

- Zobaczcie Państwo, jak dużą rolę odgrywają w tym wszystkim geny – powiedziała Marta Pogorzelska. – W przypadku Aresa Juniora okazało się, że geny są dobre, dlatego że mimo tego, że on zaznał najprawdopodobniej od człowieka agresywnych zachowań w stosunku do siebie i do reszty psów, on nadal ufał człowiekowi, łaknął kontaktu, nie obawiał się człowieka, chciał zaufać (…) w przeciwieństwie do tych innych psów. 

 

Ares Junior jak wszystkie psy odzyskane z pseudohodowli, nie umiał chodzić na smyczy. Dzisiaj opanował tę czynność niemal do perfekcji. Bywa zazdrosny o inne psy, jednak jest karny. Nie broni zasobów, aportuje, jest żywotny i chętny do zabaw. Ma też wrażliwy żołądek, spożywa specjalistyczną karmę gastro. 

 

As ma około siedmiu lat, waży 37 kilogramów. Wyglądem przypomina Aresa Juniora, jest jednak mniej ufny. 

 

- Ten pies od początku pokazywał, że jest dość delikatny psychicznie i dość nieufny - wyjaśniała behawiorystka. - Nie zdobył się na zachowania agresywne. Myślę, że był pod dużym wpływem starszego Aresa, seniora rodu i też bardzo obawiał się swojego właściciela. Czyli możemy powiedzieć, że był o wiele słabszy psychicznie niż Ares Junior. Tutaj też jakaś mieszanka genów musiała to spowodować, ponieważ psy były traktowane myślę jednakowo, a jednak jest bardzo duża różnica w ich zachowaniu. 

 

As w schronisku nauczył się ładnie chodzić na smyczy. Nie broni zasobów. Jest karny. As ma również wrażliwy żołądek, gdy trafił do schroniska, miał zapalenie żołądka. Dzisiaj przyjmuje leki na lepsze wchłanianie pokarmu. Lubi zabawy piłką, interesuje się innymi psami, nie wchodzi z nimi w konflikty. 

 

As bywa wycofany, na planie zdjęciowym nie szukał kontaktu. Zajął się zabawą piłką, która tak mu się spodobała, że nie chciał jej oddać. To cudowny i wrażliwy psiak, który potrzebuje nieco więcej czasu, by się otworzyć. Kiedy zaufa, potrafi w pełni pokazać, jakim czułym i wrażliwym jest psiakiem. 

 

Jeśli Ares Junior lub As skradli Państwa serce i chcielibyście poznać ich bliżej, napiszcie do nas: zpromykadodomu@gdansk.pl lub zadzwońcie do schroniska Promyk 58 522 37 80. 

 

Ares Junior i As czekają!

Więcej z: Z Promyka do domu