„Postcovidowy Profil Dzieci i Młodzieży” - rozmowa 1. Brak aktywności fizycznej = ryzyko chorób sercowo-naczyniowych

Pandemia koronawirusa trwa, jej negatywny wpływ dotyka każdego z nas. Z jakimi zagrożeniami zmagają lub mogą się zmagać dzieci i młodzież? O tym w cyklu rozmów online „Postcovidowy Profil Dzieci i Młodzieży” z lekarzami i specjalistami. Temat pierwszego spotkania: Brak aktywności fizycznej = ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.
26:37
2021-03-03
Produkcja: Gdańskie Centrum Multimedialne
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

„Postcovidowy Profil Dzieci i Młodzieży” to cykl czterech webinariów, spotkań online, podczas, których zaproszeni goście - lekarze i specjaliści - rozmawiają o konkretnych problemach dotyczących dzieci i młodzieży w trudnym czasie koronawirusa.

Organizatorem cyklu jest Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień.

Emisja pierwszego spotkania  z cyklu „Postcovidowy Profil Dzieci i Młodzieży” miała miejsce w środę, 3 marca na www.gdansk.pl.


TEMAT: Brak aktywności fizycznej = ryzyko chorób sercowo-naczyniowych

Rozmówcy: 

dr Michał Brzeziński - lekarz pediatra, adiunkt w Katedrze i Klinice Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Współautor i pierwszy koordynator programu „6-10-14 dla Zdrowia", będącego pierwszym w Polsce skoordynowanym projektem w zakresie profilaktyki i leczenia otyłości dziecięcej. Autor publikacji naukowych z zakresu pediatrii, otyłości i zdrowia publicznego. Twórca i realizator programów i polityk zdrowotnych dla samorządów terytorialnych oraz jednostek administracji państwowej. Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gdańsku, członek Gdańskiej Rady Zdrowia Publicznego.

dr Marek Jankowski - doktor nauk o zdrowiu. Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Dyrektor Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień. Specjalista leczenia otyłości (certyfikat SCOPE). Współautor i realizator nagrodzonych programów zdrowotnych (Nagroda PZU „Program Profilaktyka” w 2005 r., Nagroda KnowHelath w 2011 r, Nagroda KnowHealth 2013 r.). Twórca wielu koncepcji wykorzystania narzędzi IT w obszarach promocji zdrowia, profilaktyki chorób i medycyny naprawczej. Autor licznych publikacji naukowych dotyczących zdrowia. Koordynator Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk w obszarze zdrowia publicznego i sportu.

oprac. WG

 

Więcej z: Zdrowie i pomoc rodzinie