
Karol Filip Madyjewicz
W latach 2008-2013, studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z malarstwa obronił prof. Andrzeja Dyakowskiego(2012) i prof. Andrzeja Śramkiewicza (2013). Motywy swoich prac traktuje, jako pretekst do artystycznych poszukiwań. Jego praca polega na intuicyjnym działaniu, stara się wsłuchać w obraz. Nie zna ostatecznego kształtu swojej pracy, jest to pole do eksploracji. Sztuka nie posiada określonych, jednoznacznych rozwiązań. Uważa, że sztuka powinna poruszać emocjonalnie, do tego celu potrzeba więc silnych środków wyrazu, które odcisną ślad w umyśle odbiorcy. Kolor, linia, faktura obrazów, na tym skupia swoją uwagę, nieustannie eksperymentując z materią malarską. Malarstwo stanowi dla niego swoiste catharsis wewnętrznych niepokojów.
Nie bez śladu pozostał 4 letni pobyt w Londynie. Autor chłonął, ale i sam aktywnie tworzył graffiti i street art w jego eksperymentalnych formach, jak choćby life painting performance podczas festiwalu Hackney WickED w 2017 i 2019 roku oraz wystawie 'Dark Art's' (2019) Po powrocie brał udział w kilku zbiorowych wystawach , zrealizował również indywidualną wystawę pt. Rebel (2022), która to stała się inspiracja do realizowanego w ramach stypendium projektu.
Więcej informacji o artyście znajdziesz w mediach społecznościowych
W ramach Stypendium Kulturalnego FUNDUSZ TWÓRCZY realizował projekt, o którym pisze:
„W ramach projektu stypendialnego wykonuję cykl murali w przestrzeni miejskiej. Projekt, który realizuję jest kontynuacją wystawy Rebel (2022). Są to martwe natury, surrealistyczne sceny czy kreskówkowe postaci wykonane przy użyciu akrylu I farb w sprayu. Jako przestrzeń do realizacji projektu wybrałem tereny stoczni gdańskiej, a więc miedzy innymi: galerię Layup i Węzeł Kliniczna, a także park przy ul. Bema w Siedlcach. Projekt finalizuje album dokumentacji fotograficznej oraz printy ścian w formie pocztówek.”