Christian Weber od 7 lipca 1999 roku pełnił funkcję Prezydenta Parlamentu Bremeńskiego. W swoich działaniach zawsze kładł duży nacisk na współpracę partnerską parlamentu Bremy i Rady Miasta Gdańska. Organizował inicjatywy zmierzające do wymiany wiedzy i doświadczeń parlamentarnych. Wspierał gdańskich radnych w zakresie budowania w Gdańsku społeczeństwa obywatelskiego.
Za jego kadencji Parlament Bremeński popierał działania służące pojednaniu polsko-niemieckiemu oraz rozwojowi wzajemnych kontaktów. To z inicjatywy Christiana Webera, w 2005 roku w siedzibie Parlamentu Bremeńskiego, zorganizowana została wystawa poświęcona ilustracji roli Solidarności w obalaniu komunistycznych reżimów w naszej części świata.
Christian Weber angażował się w organizację wsparcia dla Gdańska w okresie powstawania Solidarności, co przejawiało się np. w dostarczaniu lekarstw i sprzętu dla gdańskich szpitali. Często towarzyszył delegacjom AWO Bremen, organizacji, która przy współpracy z władzami Bremy koordynowała akcje pomoc dla Gdańska.
Był inicjatorem spotkań przedstawicieli gospodarki, zawsze aktywnie lobbował na rzecz Gdańska w Parlamencie Bremeńskim.
Jako członek Zarządu Fundacji Medialnej Güntera Grassa wspierał Gdańsk w procesie powstania w naszym mieście Galerii Miejskiej, noszącej imię tego wybitnego podchodzącego z grodu nad Motławą pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla.
Zmarł 12 lutego 2019 roku po ciężkiej chorobie. Miał niespełna 73 lata.