Alicja Zagromska-Liszewska urodziła się w 1932 r. w Iłowie, w powiecie Działdowo.
W 1946 r. roku wstąpiła do Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, do oddziału w Gdyni - Chyloni. Po trzech latach władze komunistyczne zabroniły jego członkom występowania w barwach sokolich, chcąc przemianować „Sokoła” na „Ogniwo”. Większość "sokołów", w tym pani Alicja, przestała uczęszczać na ćwiczenia i przeszła do konspiracji Sokolstwa Pomorskiego. Druhowie z oddziału w Gdyni - Chyloni działali w konspiracji do 1989 r.
W 1951 roku, pomimo zdanych egzaminów, pani Alicja nie została przyjęta na studia. Studia lekarskie ukończyła o kilka lat później. W Gdańsku była znanym lekarzem, w latach 1982-1992 pracowała w przychodni przy ul. Startowej.
Od 1980 r. angażowała się w budowę NSZZ „Solidarność”. Po wprowadzeniu stanu wojennego kontynuowała działalność na rzecz opozycji demokratycznej, m.in. udzielała się charytatywnie, organizowała pomoc pokrzywdzonym. Zajmowała się też popularyzacją gimnastyki - działała na rzecz Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Gdańsku, którego była prezesem.
W 2020 r. decyzją Prezydenta RP otrzymała Krzyż Wolności i Solidarności - za działalność związaną ze wspieraniem działaczy opozycji oraz uczestnictwo w kolportażu niezależnych druków i prasy. Otrzymała również "Zaszczytną Odznakę Sokoła" - najwyższe i najstarsze odznaczenie organizacyjne Związku Towarzystw Gimnastycznych "Sokół" w Polsce przyznawane od okresu międzywojennego.
Alicja Zagromska-Liszewska zmarła 27 grudnia 2022 roku w wieku 90 lat.