• Start
  • Wiadomości
  • Zmiany na Młodym Mieście w Gdańsku. Powstanie inwestycja DOKI. WIZUALIZACJE

Zmiany na Młodym Mieście w Gdańsku. Powstaną DOKI

Mieszkania, lokale usługowe i powierzchnie biurowe powstaną na terenie Młodego Miasta w Gdańsku. Inwestycję o nazwie DOKI - wybuduje dwóch lokalnych deweloperów: Euro Styl i Torus. Ten pierwszy właśnie sprzedał drugiemu część działki na terenie Młodego Miasta przeznaczoną pod biura, o powierzchni ponad 1,3 ha. 
22.04.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
mlodemaistao1
Na postoczniowym terenie, w bezpośrednim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, powstaną w najbliższych latach budynki mieszkalne i biurowe, odrestaurowany zostanie zabytkowy budynek dawnej montowni kadłubów, stając się usługowym sercem inwestycji. 
Mat. prasowe Euro Styl

 

 

W tej historycznej części Gdańska powstanie łącznie ok. 1,1 tys. mieszkań i lokali usługowych i - w pierwszej fazie - 37 tys. mkw. powierzchni biurowej.

- Poszukując partnera specjalizującego się w inwestycjach komercyjnych przeprowadziliśmy konkurs ofert. Zależało nam na sprawdzonej firmie, której można zaufać i która zagwarantuje odpowiednią jakość realizacji części biurowej - mówi Mikołaj Konopka, prezes Euro Stylu. - Ważna była też dla nas deklaracja, że biurowce powstawać będą w tym samym czasie, co realizowana przez nas część mieszkaniowa, dzięki czemu DOKI dość szybko zaczną żyć i funkcjonować w pełni. Uważam też, że ogromną wartością dla Gdańska jest to, że za zagospodarowanie tak ważnego terenu wezmą odpowiedzialność firmy lokalne, rozumiejące specyfikę miejsca.

 

mlode33

W niezwykle atrakcyjnej i historycznej części Gdańska powstanie łącznie ok. 1.1 tys. mieszkań i lokali usługowych i - w pierwszej fazie - 37 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Mat. prasowe Euro Styl

 

Przez ostatnią dekadę działania spółki Torus koncentrowały się głównie w Oliwie - na tworzeniu kompleksu Alchemia.

 

Młode Miasto w Gdańsku: koncepcja zabudowy w sąsiedztwie ECS i sali BHP

 

- Przyszłość należeć będzie między innymi do Młodego Miasta i to będzie w najbliższych latach wiodący projekt w Gdańsku, gdzie zamierzamy przenieść wysoki standard zabudowy biurowej zaprezentowany w Oliwie - podkreśla Sławomir Gajewski prezes Torusa. -  Dziękuję za zaufanie, którym obdarzył nas Euro Styl. Wierzę, że „biznesowy tandem” lokalnych deweloperów stworzy niedługo nowe, ważne miejsce na mapie nie tylko Trójmiasta, ale też kraju.

 

Dźwigi, hale, pochylnie. Nareszcie Młode Miasto

Euro Styl działkę na Młodym Mieście, o powierzchni prawie 7 ha kupił w pierwszym kwartale 2019 roku. Już wtedy firma zapowiadała, że na postoczniowym terenie, w bezpośrednim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności powstaną w najbliższych latach budynki mieszkalne i biurowe (za co miał odpowiadać wybrany partner) oprócz tego zostanie odrestaurowany zabytkowy budynek dawnej montowni kadłubów, stając się usługowym sercem inwestycji.

Teren sąsiaduje z najcenniejszymi budowlami i miejscami związanymi z narodzinami „Solidarności”, a przy tym sąsiedztwo artefaktów przeszłości: dźwigów, hal montażowych, stoczniowych pochylni, stawia architekturze szczególne wymagania. Do opracowania koncepcji zagospodarowania tego terenu zaangażowano autora siedziby Europejskiego Centrum Solidarności dr inż. arch. Wojciecha Targowskiego, profesora Politechniki Gdańskiej. Lokalizacja i charakter planowanej zabudowy sprawiają, że inwestycja stanowić będzie bramę do rodzącej się dzielnicy Młode Miasto.

 

 

mlodemias2
Część mieszkaniowa realizowana będzie w kilku etapach. Budynki będą miały zróżnicowaną wysokość, maksymalnie osiem pięter i halę garażową
Mat. prasowe Euro Styl

 

 

Maksymalnie osiem pięter, patia, prywatne ogródki 

Część mieszkaniowa realizowana będzie w kilku etapach. Budynki będą miały zróżnicowaną wysokość, maksymalnie osiem pięter oraz halę garażową. Powstaną mieszkania 1 - 5 -pokojowe o zróżnicowanym metrażu, o powierzchni do 128 mkw. Na parterze znajdą się lokale handlowe i usługowe, w tym gastronomiczne. Na zielonych stropodachach budynków (ponad halami garażowymi i częścią usługową) przewidziano patia dostępne dla mieszkańców Doków, z prywatnymi ogródkami oraz wspólnymi przestrzeniami do wypoczynku i rekreacji, w tym ogródki zabaw dla dzieci.

Całość zaprojektowano w układzie kwartałów zabudowy śródmiejskiej. Ceramiczna elewacja nawiązywać będzie do ceglanej zabudowy stoczni. Industrialny charakter inwestycji podkreślą panele z blachy dachowej malowane w kolorach charakterystycznych dla kontenerów morskich oraz duże przeszklenia z charakterystycznymi szprosami. Ponadto zaprojektowano infrastrukturę drogową i sieciowa z elementami małej architektury i zieleni. W budynkach i wzdłuż osi komunikacyjnych zaprojektowano liczne miejsca postojowe dla rowerów. Planowany termin oddania do użytku I etapu inwestycji to 2023 rok.

 

Debata o Młodym Mieście: emocjonalna dyskusja, zero kompromisu

 

mlode4444
DOKI Office zaoferuje łącznie ponad 37 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA) z przeznaczeniem na biura i usługi.
Mat. prasowe Torus

 

 

Młode miasto to też biura i usługi 

Pierwsza faza części biurowej inwestycji DOKI (DOKI Office) to dwa budynki pomiędzy którymi powstanie nowa ulica Kadłubowców, bezpośrednio sąsiadujące z Europejskim Centrum Solidarności oraz słynną Salą BHP. Pierwszy budynek (A) będzie miał 5 kondygnacji nadziemnych, drugi (B) 7, ponadto oba będą miały jedną kondygnację podziemną z miejscami parkingowymi dla samochodów (łącznie 289) i rowerów. Miejsca dla rowerów znajdą się również na zewnątrz, a każdy z budynków posiadać będzie dedykowane szatnie dla rowerzystów.

 

„Młode Miasto - wspólne dziedzictwo, wspólna przyszłość” - debata na Politechnice Gdańskiej

 

DOKI Office zaoferuje łącznie ponad 37 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA) z przeznaczeniem na biura i usługi. W części parterowej jednego z budynków zaprojektowano lokal gastronomiczny wraz z zewnętrznym ogródkiem. Projekt architektoniczny przygotowuje pracownia APA Wojciechowski Architekci.

 

torusssss
Jak mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus Młode Miasto, ścisłe śródmieście Gdańska, jest miejscem o ogromnym potencjale, kiedyś dla przemysłu, a dzisiaj dla nowych funkcji i nowoczesnej, miejskiej zabudowy
Mat. prasowe Torus

 

Budynki certyfikowane będą w systemie LEED, co od lat jest standardem w realizowanych przez Torusa biurowcach. To gwarancja najwyższych standardów jakościowych i środowiskowych, ale też wysokiej wydajności energetycznej i użycia przyjaznych dla otoczenia i użytkowników materiałów budowlanych. Oba budynki powstawać będą równolegle. Prace rozpoczną się w drugiej połowie 2020 roku, a planowany termin oddania inwestycji do użytku to przełom 2022 i 2023 roku.

 

 

TV

Nowi mieszkańcy na Ujeścisku