Wyłożono projekt planu miejscowego dla Długich Ogrodów. Można się z nim zapoznać do 16 grudnia

Ruszył proces partycypacyjny dotyczący projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Długie Ogrody - rejon ulic Szopy i Łąkowej. Odpowiedzialne za dokument Biuro Rozwoju Gdańska zachęca do zapoznania się z projektem, uczestnictwa w dyskusji publicznej oraz zgłaszania uwag. Z projektem można się zapoznać do 16 grudnia 2024. Uwagi można zaś składać do 30 grudnia 2024 r.
19.11.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widzimy miejską ulicę w Europie, prawdopodobnie w Polsce, ze względu na oznaczenia drogowe i tablice rejestracyjne samochodów. Po prawej stronie znajdują się charakterystyczne, nowoczesne budynki z elementami w stylu postmodernistycznym, wykończone w jasnych kolorach z czerwonymi i złotymi akcentami. W tle widać wieżę kościoła z zielonym, spiczastym dachem. Po lewej stronie znajdują się starsze bloki mieszkalne z balkonami. Wzdłuż ulicy zaparkowanych jest wiele samochodów, a ruch na drodze wygląda na umiarkowany. Na chodniku po lewej stronie idzie kilka osób, a obok stoi przystanek autobusowy z rozkładem jazdy. Pogoda jest pochmurna, co sugeruje, że zdjęcie wykonano w chłodniejszym okresie roku. Atmosfera miejsca wydaje się spokojna i miejska.
Uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Długie Ogrody - rejon ulic Szopy i Łąkowej mieszkańcy mogą zgłaszać do 30 grudnia 2024 r.
fot. Dominik Paszliński/ gdansk.pl
 
Harmonogram prac nad projektem planu zagospodarowania przestrzennego Długie Ogrody:
 
18 listopada - 16 grudnia 2024: wyłożenie projektu planu
18 listopada - 30 grudnia 2024: możliwość składania uwag
25 listopada, godz. 17:00: dyskusja publiczna

Remont ul. Reja i budowa hotelu - prezydent Gdańska spotkała się z mieszkańcami Młynisk

Projekt umożliwia:
 
  • zmianę funkcji usługowej na mieszkaniowo-usługową, co wpłynie na zwiększenie i zróżnicowanie oferty mieszkaniowej
  • optymalne wykorzystanie istniejącego potencjału lokalizacji, w tym infrastruktury technicznej i społecznej, co jest zgodne z polityką rozwoju miasta do wewnątrz
Projekt planu zakłada także lokalizację usług w parterach budynków – zapis ten pozwoli na przedłużenie ciągu usługowego wzdłuż Drogi Królewskiej i dopasowanie się do sąsiedniej zabudowy.
 
Na poniższej animacji przedstawiona została dokładna lokalizacja obszaru objętego projektem planu.
 
FILMOWA PREZENTACJA PROJEKTU

Poznaj projekt planu

Z projektem można się zapoznać do 16 grudnia 2024:
 
  • w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska w godzinach 9:00-15:00
ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro
80-855 Gdańsk
 
Wraz z projektem planu do wglądu udostępniona jest również prognoza oddziaływania na środowisko z uzgodnieniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, dotyczącymi zakresu i stopnia szczegółowości informacji zawartych w prognozie.
 

Bądź aktywny

  • weź udział w dyskusji publicznej online: 25 listopada 2024 roku o godzinie 17:00
 
  • porozmawiaj z projektantem planu od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00

telefonicznie 58 308 44 78

osobiście w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska

mailowo: dominika.janusz@gdansk.gda.pl
 
  • zapisz się do newslettera w zakładce planu i bądź na bieżąco
  • poinformuj swoich sąsiadów – prześlij lub udostępnij informacje o trwającym procesie partycypacyjnym
Na zdjęciu widoczny jest fragment miasta z lotu ptaka, przedstawiający obszar otoczony czerwoną linią, która wskazuje wyznaczony teren. W granicach tej linii znajdują się budynki o zabudowie szeregowej, z czerwonymi dachami, zlokalizowane wzdłuż ulic Długie Ogrody, Łąkowa i Szopy. Budynki te otaczają wewnętrzny plac, który pełni funkcję parkingu, gdzie zaparkowanych jest wiele samochodów. Na zachodzie teren graniczy z kanałem wodnym i mostem, co wskazuje, że jest to obszar blisko nabrzeża. W pobliżu, poza zaznaczonym terenem, widoczne są parkingi, drogi z zaparkowanymi pojazdami oraz sąsiednie budynki mieszkalne, otoczone zielenią. Układ urbanistyczny wskazuje na historyczne i użytkowe znaczenie tego miejsca, co może sugerować, że jest to fragment gęsto zabudowanego śródmieścia.
Mapa z zaznaczonymi granicami projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Długie Ogrody, w rejonie ulic Szopy i Łąkowej
mat. Biuro Rozwoju Gdańska
Skorzystaj z możliwości złożenia uwagi do projektu planu do 30 grudnia 2024 roku
 
  • drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres email: brg@gdansk.gda.pl lub przez platformę ePUAP
  • listownie lub osobiście: 
Biuro Rozwoju Gdańska
ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro
80-855 Gdańsk
 
  • podczas dyskusji publicznej online
Uwaga musi zawierać imię i nazwisko albo nazwę firmy oraz adres zamieszkania albo siedziby.

Czas na Jarmark Bożonarodzeniowy - głosuj na Gdańsk!

Uwagi są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane na stronach internetowych Biura Rozwoju Gdańska, Biuletynu Informacji Publicznej BRG oraz Biuletynu Informacji Publicznej Gdańska.
 
oprac. RP
 

TV

Otwarcie Biblioteki na Stogach. Zobacz wnętrza