• Start
  • Wiadomości
  • Intermodal Cross-border Passenger Transport Supporting Regional Integration of Interface Regions in SBA

Intermodal Cross-border Passenger Transport Supporting Regional Integration of Interface Regions in SBA

16.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Informacje ogólne o Projekcie:

Tytuł projektu: Intermodal Cross-border Passenger Transport Supporting Regional Integration of Interface Regions in SBA (Akronim projektu: INTERFACE)
Beneficjent wiodący: Hanseatic City of Rostock (Hanzeatyckie miasto Rostock)
Partnerzy:

Gmina Miejska Gdańsk
21 partnerów zagranicznych

Całkowita wartość Projektu: 1 608 100,00 EUR
Maksymalne dofinansowanie z funduszy UE:
1 251 450,00 EUR
Źródło dofinansowania:
Program:
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013
Oś Priorytetowa:
Działanie/Cel:
1. Współpraca w zakresie dziedzictwa historycznego, przyrodniczego i kulturowego w celu ich ochrony i rozwoju transgranicznego
1.3. Dostępność transportowa
Okres realizacji projektu: 04.2009 - 12.2012

Opis Projektu:
Intermodal Cross-border Passenger Transport Supporting Regional Integration of Interface Regions in SBA (Intermodalne transgraniczne rozwiązania w zakresie transportu pasażerskiego wspierające integrację regionów regionalnych regionów w SBA).

Głównym celem Interface jest rozwinięcie ruchu pieszego w kierunku wygodnej i przyjaznej dla środowiska alternatywy dla podróży transgranicznych SBA. W szczegółach projekt chce uaktualnić środowisko usługowe w portach promowych, ułatwić dostęp dla osób niepełnosprawnych, poprawić interoperacyjność między promem i transportem, czyli połączenie portów z centrami miast, wdrożenie intermodalnych informacji o pasażerach, przygotowanie inwestycji w celu zlikwidowania luk w infrastrukturze transportowej i promowanie ulepszonych połączeń.

Działania projektowe koncentrują się na osiach transportowych Karlskrona-Gdynia, Gdańsk-Królewiec & Trelleborg/Gedser-Rostock, ale rozważamy również porty w całym SBA.
Interfejs poprawia jakość usług dla pasażerów pieszych w portach promowych, analizując ich infrastrukturę usługową w świetle potrzeb klientów i ustanawiając minimalne standardy dla środowiska usługowego w oparciu o badanie porównawcze dla całego SBA. 

Ulepszone połączenia zostaną rozpowszechnione wśród społeczeństwa poprzez opracowywanie i testowanie intermodalnych wspólnych biletów, związanych z ofertami zorientowanymi na grupę docelową i realizacją kampanii reklamowych i konferencji świadomości.

Oczekiwane wyniki to:
Zwiększona liczba i zadowolenie pasażerów w SBA, przyspieszona interoperacyjność środków transportu pasażerskiego, łatwiejszy dostęp do informacji o ruchu intermodalnego, lepsze uwzględnienie (niepełnosprawnych) praw pasażerów, większa rola transgranicznych publicznego transportu publicznego, zwiększona efektywność ekonomiczna systemów transportu publicznego, lepsze warunki wstępne dla inwestycji w infrastrukturę zmniejszające luki i modernizacja środowiska usług, przyspieszenie integracji regionalnej, zwiększenie korzyści z interfejsów SBA z transportu pasażerskiego, zwiększona świadomość polityczna.

  Gmina Miejska Gdańsk Lider i partnerzy zagraniczni
Wartość projektu (zakres instytucji): 50 000,00 zł 5 742 727,86 zł
Dofinansowanie z UE (zakres instytucji): 48 234,74 zł 6 441 810,95 zł

_________________________________________________________________________________
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013