• Start
  • Wiadomości
  • Nowoczesny stadion do rugby i lekkoatletyki jest już gotowy. ZOBACZ FILM

Nowoczesny stadion do rugby i lekkoatletyki jest już gotowy. ZOBACZ FILM

Oficjalne otwarcie w sobotę, 22 października, o godz. 14. W ramach inauguracji festyn rodzinny od godziny 12 oraz mecz rugby pomiędzy Lechią Gdańsk i Ogniwem Sopot. - To długo wyczekiwana inwestycja, jeden z nielicznych na Pomorzu obiektów o tak wysokim standardzie - przekonuje Leszek Paszkowski, dyrektor gdańskiego MOSiR.
18.10.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl


Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, bo taką oficjalną nazwę będzie nosił obiekt przy al. Grunwaldzkiej 244, to boisko do rugby z naturalną nawierzchnią, oświetleniem i pomiarem czasu oraz boisko treningowe. Są tutaj także urządzenia lekkoatletyczne: rzutnie do pchnięcia kulą i do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, skocznie do skoku wzwyż i o tyczce, dwie skocznie w dal, 8-torowa bieżnia okrężna i bieżnia prosta.

Przy obiekcie wybudowano miejsca parkingowe dla autokarów oraz prawie 70 miejsc dla samochodów, osób niepełnosprawnych i wozu transmisyjnego. Dla widzów przygotowano 1000 miejsc, także dla niepełnosprawnych.

- Profesjonalne oświetlenie, lepsza murawa, miejsca parkingowe i porządne trybuny - rugbiści Lechii nie kryją zadowolenia z nowego obiektu.
 

Stadion przy al. Grunwaldzkiej 244 powstał w ramach modernizacji dotychczas funkcjonującego boiska należącego do Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. Teraz za administrowanie obiektem będzie odpowiedzialny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

W przyszłości powstaną dodatkowe szatnie, pomieszczenia do przeprowadzania kontroli antydopingowych i tereny rozgrzewkowe.

- To długo wyczekiwana inwestycja, jeden z nielicznych na Pomorzu obiektów o tak wysokim standardzie. Cieszymy się, że lekkoatleci oraz rugbyści otrzymają najwyższej klasy, uniwersalny stadion, który będzie służył przede wszystkim młodzieży - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR.

Oficjalne otwarcie obiektu już w sobotę, 22 października, o godz. 14. Uroczystą wstęgę przetnie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w towarzystwie znanych lekkoatletów, m.in. Anny Rogowskiej. 
 

Kliknij, aby powiększyć
{id80202}


Nie zabraknie sportowych atrakcji dla gdańszczan, bo wcześniej o godz. 12 rozpocznie się Festyn Rodzinny. Przed oficjalną ceremonią otwarcia ponad 100 młodych lekkoatletów z terenu Gdańska oraz województwa pomorskiego zaprezentuje się zgromadzonej publiczności w konkurencjach królowej sportu. Na rzutniach pojawią się oszczepnicy, uczestnikami będą czołowi polscy zawodnicy z mistrzynią świata juniorów z 2016 r. Klaudią Maruszewską na czele. Pokazom sportowym towarzyszyć będzie miasteczko lekkoatletyczne z zabawami w ramach programu "Lekkoatletyka dla Każdego".

Rozegrane zostaną również turnieje młodzieżowe: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Rugby 7 oraz ogólnopolski turniej rugby dzieci i młodzieży. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć bezpłatnie.

Tego dnia o gody. 16.30 rozpoczną się uroczystości związane z jubileuszem 60-lecia klubu rugby Lechia Gdańsk.

W niedzielę rugbyści zapraszają na godzinę 14.30, kiedy to odbędzie się półfinał mistrzostw Polski w rugbowych siódemkach (dyscyplina olimpijska) kadetów i juniorów.
 

Na trybunach zasiąść może 1000 osób

Rzut dyskiem

Skok o tyczce

Rugby

Bieżnia do biegów

Nowy obiekt kosztował nieco ponad 12 mln zł, inwestycję w kwocie prawie 5 mln zł dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Z nowego stadionu korzystać będą mogły wszelkie podmioty (szkoły, kluby, związki sportowe, osoby indywidualne itd.). Z uwagi na ograniczoną dostępność uwarunkowaną zapisami gwarancji, priorytetowo będą traktowane konkurencje lekkoatletyczne i rugby, a boisko ze sztuczną murawą będzie mogło być wykorzystywane przez szkoły w ramach lekcji wychowania fizycznego. Możliwość organizowania imprez najwyżej rangi, np. mistrzostw Polski będzie możliwa po wybudowaniu zaplecza szatniowo-sanitarnego.

- Nowy stadion to same zalety nie tylko dla naszej drużyny, ale także dla rozwoju sportu wśród młodzieży - zaznacza Michał Pawlak, trener gdańskich rugbistów.

doka



TV

Święty Mikołaj przyjechał do Świbna