• Start
  • Wiadomości
  • Koniec z objeżdżaniem Huciska. Samochody i autobusy wróciły na trasę

Koniec z objeżdżaniem Huciska. Samochody i autobusy wróciły na trasę

Wrócił dawny porządek drogowy na Hucisku w centrum Gdańska. W sobotę, 16 kwietnia 2016 r., samochody wróciły na jezdnię w kierunku Targu Drzewnego. To oznacza ułatwienie dla kierowców, ale i zmiany w trasach komunikacji miejskiej.
15.04.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Lipiec 2015 r. Tędy nie przejdziesz ani nie przejdziesz.

Lipiec 2015 r. Cała nawierzchnia musi zostać wymieniona.

Październik 2015 r. Wymiana infrastruktury.

Październik 2015 r. Prace trwają nie tylko na górze, ale i pod wiaduktem.

Październik 2015 r. Przebudowa Huciska jest wpisana w harmonogram budowy Forum Gdańsk.

14 kwietnia 2016 r. Na Hucisku trwają prace wykończeniowe. Pracownicy uwijają się jak w ukropie, by w sobotę kierowcy mogli wrócić na tę trasę.

14 kwietnia 2016 r. Nowy dodatkowy pas do skrętu w prawo w stare, ale jak nowe Hucisko na pewno przyczyni się do rozładowania korka w godzinach porannego szczytu.

16 kwietnia 2016 r. Otwarcie pasa w kierunku Targu Drzewnego kończy prace na ul. Hucisko.

Ulica Hucisko została całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego i tramwajowego w lipcu 2015 r. Już w październiku otwarto jezdnię dla ruchu samochodowego w kierunku ul. Nowe Ogrody, a także wznowiono ruch tramwajowy w obie strony. Utrudnienia były związane z  budową Forum Gdańsk. Pod wiaduktem Huciska, wzdłuż torów kolejowych, za kilka lat będzie przebiegać nowa ulica, nazwana roboczo Nowe Podwale Grodzkie.

Teraz Hucisko jest drożne w obu kierunkach. Dodatkowo, przy okazji obecnej przebudowy, drogowcy wykonali ważne udogodnienie dla kierowców: prawoskręt z ul. 3 Maja. Na pewno pomoże to w rozładowaniu porannych korków.

- Prace na Hucisku zakończyliśmy definitywnie - informuje Anna Hadrych z firmy Questia, która zajmuje się obsługą medialną projektu Forum Gdańsk. - Nawierzchnia drogowa, która została na nim położona, jest już docelowa.

 

Zmiany w komunikacji miejskiej

Całkowite otwarcie Huciska oznacza także zmiany w komunikacji miejskiej w Gdańsku. 16 kwietnia autobusy, które przez ostatnie miesiące jeździły trasą tymczasową przez ul. 3 Maja, wróciły na stałe linie. Do dworca Gdańsk Główny jadą przez Hucisko. Linie nocne, które korzystały z objazdów przez Bramę Wyżynną do dworca PKP, także wróciły na Hucisko.

• Dla linii 115, 130, 161, 167, 184, 267, 315 obowiązuje będzie przystanek „Hucisko”  (przy budynku Rady Miasta - dawny Żak) w kierunku ul. Nowe Ogrody.

• Przystanek autobusowy „Hucisko” w kierunku dworca będzie nieczynny jeszcze około trzech tygodni. Trwa budowa nowej zatoki przystankowej.

• Trasa linii 115, 130, 161, 167, 184, 267, 315, a także linii nocnych N3, N6 i N12, w obu kierunkach prowadzi przez ul. Hucisko i ul. Wały Jagiellońskie.

• Zawieszono przystanki „Dworzec PKS” i „Nowe Ogrody” w ciągu ul. 3 Maja

• Po zakończeniu robót drogowych na skrzyżowaniu ul. Łagiewniki i ul. Wałowej autobusy linii 130 zamiast kończyć kurs koło dworca PKP, zostaną skierowane ponownie do stałego przystanku końcowego „Wałowa”. Zostanie też przywrócona stała trasa linii 154 - do przystanku „Wały Piastowskie”.

 

To jeszcze nie koniec

Obecnie trwa budowa nowych wiaduktów w ciągu alei Armii Krajowej, a także tunelu dla pieszych pod ul. Okopową. Prowadzone są też prace związane z przedłużeniem tunelu samochodowego w ciągu Okopowej. Dlatego też w wybrane noce zamykany jest przejazd pod Węzłem Unii Europejskiej w kierunku centrum Gdańska, a kierowcy mogą przejechać przez Węzeł Unii Europejskiej górą. Poza tym, pojazdy o wysokości powyżej 3,4 metra nie mogą przejeżdżać przez tunel w ciągu ul. Okopowej w kierunku centrum miasta. Objazd poprowadzono przez Podwale Przedmiejskie.

 

Czytaj także:

Budowa Forum Gdańsk. Można podglądać legalnie

Uwaga, kierowcy! Zmiany w ruchu drogowym na Armii Krajowej i Okopowej

Okopowa w rozkopach. Uwaga, będziemy jeździć inaczej!


TV

Bohater Borys ma już dziewięć lat, czyli wszystko wokół chorób rzadkich