Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego |
Budynek, który łączy ... Gdańsk z Przedsiębiorcami
Szanowni Państwo,
W okolicy już działającego biznesparku Arkońska, powstała nowa przestrzeń dla około siedemdziesięciu firm rozpoczynających swoją działalność gospodarczą. Miasto stworzyło warunki do rozwoju nowych, innowacyjnych podmiotów gospodarczych działających zwłaszcza w perspektywicznych branżach - ICT, przemysłu czasu wolnego oraz branżach kreatywnych. Jestem przekonany, że Miasto jako pomysłodawca i inwestor budowy Inkubatora umożliwi ambitnym przedsiębiorcom realizację ich pomysłów, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego Gdańska.
My gdańszczanie jesteśmy nie tylko twórczy, ale i potrafimy brać sprawy we własne ręce, wiem że firmy, które znajdą miejsce w nowopowstałym Inkubatorze, w przyszłości staną się wizytówką Miasta Gdańska. Tych, którzy jeszcze się wahają zapraszam do współpracy.
Paweł Adamowicz
Prezydent Miasta Gdańska
Budynek, który łączy - prestiż, jakość i przystępność
Nowa siedziba Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości to nowoczesny biurowiec, nawiązujący architektonicznie do sąsiadujących z nim budynków kompleksu Arkońska Business Park i ma siedzibę w Gdańsku przy ul. Lęborskiej 3b.
Projekt budowy Inkubatora współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowej 1 Rozwój i innowacje w MŚP, Działania 1.5 Regionalna sieć transferu rozwiązań Innowacyjnych, Poddziałania 1.5.1 Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych. Całkowity koszt inwestycji wynosi 35,8 mln zł, w tym uzyskano dofinansowanie w wysokości ponad 11,3 mln zł, pozostała część inwestycji została sfinansowana z budżetu Miasta Gdańska.
Oficjalne otwarcie Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości odbędzie się w 23 stycznia 2012r.
Partnerem Projektu i administratorem Inkubatora jest założona w 2005 roku przez Miasto Gdańsk Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości.
Całkowita powierzchnia budynku to prawie 10 tys. m2, w tym powierzchnia użytkowa w kondygnacjach nadziemnych wynosi około 6,3 tys. m2. Członkowie społeczności Inkubatora mają do dyspozycji łącznie 129 miejsc parkingowych w części nadziemnej oraz podziemnej, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, lunch-bar oraz przedszkole.
Około 60% powierzchni przeznaczona jest na biura i oferty wsparcia dla Start-upów oraz firm prowadzących działalność gospodarczą nie dłużej niż 3 lata. Mogą one liczyć na szereg udogodnień, w tym niższe opłaty przez pierwszy okres działalności. W części inkubacyjnej budynku według założeń pierwsze kroki w biznesie stawiać może jednocześnie do 70 nowych podmiotów gospodarczych.
Pozostała powierzchnia jest przeznaczona dla klientów strategicznych, których obowiązują za najem stawki rynkowe. Przychody uzyskiwane z tej części finansować będą wsparcie Start-upów. Łączna powierzchnia najmu biurowca to 4,3 tys. m2, zaaranżowana w przestrzenie o metrażach od 25 do ponad 2000 m2. Powierzchnie obsługują 3 windy osobowe, a sprawne zarządzanie budynkiem wspomaga m.in. rozbudowany system BMS.
Do budynku wprowadzają się już najemcy jak również Inkubowani.
|
|
|
|
Więcej informacji na temat Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości "STARTER" oraz warunków najmu udziela Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości: www.inkubatorstarter.pl